Ukraina musi przyjąć do wiadomości, że drzwi NATO nie są dla niej otwarte - oświadczył we wtorek prezydent Wołodymyr Zełenski. Potrzebujemy wiarygodnych gwarancji bezpieczeństwa, które będą odpowiadać zarówno nam, jak i społeczności międzynarodowej - podkreślił.
Około 2 tys. samochodów opuściło oblężony Mariupol w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy w ramach ewakuacji ludności cywilnej, a kolejne 2 tys. aut czekają na wyjazd - poinformowała we wtorek rada miasta, na którą powołuje się agencja Reutera.
Marina Ovsyannikova, która wczoraj przerwała protestem przeciwko wojnie na Ukrainie program telewizji państwowej, nagrała wcześniej film, w którym potępiła wojnę na Ukrainie i stwierdziła, że wstydzi się swoich działań propagandowych.
Sto kobiet ze stowarzyszenia "Wielkie Wiedźmy Rosji", zajmującego się czarną magią i pokrewnymi sztukami, przeprowadziło okultystyczną ceremonię "wzmocnienia" człowieka, który wydał rozkaz zbrojnej napaści na Ukrainę.
"Dotarliśmy do oszałamiających danych: 1,5 MILIONÓW dzieci, zostało zmuszonych do ucieczki z Ukrainy" - napisał na Twitterze rzecznik UNICEF.
"Wierzymy, że osobista obecność światowych przywódców religijnych w Kijowie jest kluczem do ocalenia życia ludzi i wytyczenia ścieżki do pokoju w naszym mieście, kraju i poza nim".
– Kijów stał się twierdzą, a jednocześnie jest hubem, przez który uciekają ze wschodniej Ukrainy uchodźcy po kilku dniach spędzonych w piwnicach np. w Mariupolu czy Charkowie, miastach praktycznie zniesionych z powierzchni ziemi – powiedział w Radiu eM ks. Waldemar Pawelec SAC, mieszkający w stolicy Ukrainy.
"Niech życie i poświęcenie Brenta zainspirują świat do walki o siły światła przeciwko siłom ciemności".
"Rosyjski przywódca dokonał aktu brutalnej agresji i zajął ogromny kawałek suwerennego kraju, a my pozwoliliśmy, by uszło mu to na sucho".
Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński wraz z premierem Czech Petrem Fialą oraz premierem Słowenii Janezem Janszą udają się we wtorek do Kijowa, gdzie spotkają się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem - poinformowała KPRM.