W środę w Wenecji rozpoczyna się 73. festiwal filmowy. Podczas jego inauguracji reżyser Jerzy Skolimowski otrzyma Złotego Lwa za całokształt twórczości. Tej edycji święta kina towarzyszą żałoba po trzęsieniu ziemi we Włoszech i wyjątkowe środki bezpieczeństwa.
W wywiadzie kanclerz tłumaczy się ze słynnego hasła "Damy radę!" wypowiedzianego w kontekście przyjęcia setek tysięcy migrantów.
Prezydent Zimbabwe Robert Mugabe nakazał aresztowanie 27 z 31 olimpijczyków z Rio de Janeiro, gdyż spisali się poniżej jego oczekiwań. Kary uniknęło tylko czworo z nich - to pływacy, którzy trenują w USA i nie wrócili do kraju.
W pierwszej rundzie Polka ekspresowo pokonała rywalkę 6:1, 6:1.
Asystent trenera reprezentacji Polski Adama Nawałki Bogdan Zając powiedział, że zmiany personalne w kadrze to efekt ciągłej selekcji, która nigdy się nie zakończy. "Za miesiąc sytuacja może być zupełnie inna" - dodał Zając.
40-letni Polak został zamordowany, a jego 43-letni towarzysz ciężko ranny w prawdopodobnym ataku na tle narodowościowym w miejscowości Harlow na południowym wschodzie Anglii.
Prestiżowy magazyn "Science" relacjonuje wyniki badań amerykańskich socjologów.
Na niektórych francuskich plażach nie będą mile widziane nie tylko muzułmanki w strojach burkini, ale także katolickie zakonnice w habitach.
Apple nie płacił praktycznie żadnych podatków od zysków ze sprzedaży w swoich sklepach w Europie - uznała Komisja Europejska, wskazując, że gigant będzie musiał teraz oddać 13 mld euro. Jest to rekordowa suma. Korporacja zapowiedziała odwołanie od decyzji.
Zamachowiec samobójca we wtorek wjechał samochodem w bramę ambasady Chin w Biszkeku i zdetonował bombę, w wyniku czego trzech pracowników placówki zostało rannych - poinformował wicepremier Kirgistanu Żenisz Razakow. Terrorysta zginął.