Kilkadziesiąt tysięcy osób wyległo na ulice Bukaresztu, by pożegnać ostatniego króla Rumunii Michała I, którego pogrzeb odbył się w sobotę w stolicy kraju. Na pogrzeb przybyli przedstawiciele rodzin królewskich z całej Europy.
Rząd Kanady wydał zgodę na sprzedaż broni przez kanadyjskich producentów Ukrainie. Zdaniem wiceszefa komisji ds. obrony i bezpieczeństwa rosyjskiej Rady Federacji Franca Klincewicza decyzja Ottawy wciąga Kanadę w konflikt i przeczy porozumieniom mińskim.
Chadecka Austriacka Partia Ludowa (OeVP) i prawicowo-populistyczna Austriacka Partia Wolności (FPOe) zakończyły w piątek rokowania koalicyjne, zawierając porozumienie o utworzeniu wspólnego rządu - podała agencja APA, powołując się na kręgi negocjatorów.
Republikanie z obu izb Kongresu USA przedstawili w piątek wspólny projekt największej od 30 lat reformy systemu podatkowego, który m, in. przewiduje znaczną redukcję podatku korporacyjnego i ulgi podatkowe dla najbogatszych. Projekt ma już zapewnione wystarczające poparcie dla uchwalenia.
Muzułmański burmistrz Nazaretu, Ali Salam, postanowił odwołać w tym roku miejskie uroczystości Bożego Narodzenia, z wyjątkiem oświetlenia choinek i tradycyjnego corocznego marszu. Jak podaje oficjalna palestyńska Agencja Wafa, Salam podjął tę decyzję na znak protestu „przeciwko przeniesieniu ambasady USA w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy”.
Mam nadzieję, że Komisja Europejska nie uruchomi art. 7 unijnego traktatu wobec Polski - oświadczył w piątek w Brukseli przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.
Prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel zadeklarowali w piątek w Brukseli, że będą wspierać Komisję Europejską w jej działaniach dotyczących Polski i ewentualnego uruchomienia artykułu 7.1 unijnego traktatu wobec władz w Warszawie.
Premier Mateusz Morawiecki, który w piątek spotkał się w Brukseli z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, powiedział dziennikarzom, że "były to dobre rozmowy". Jak poinformował, zaprosił Macrona na obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, które odbędą się w przyszłym roku.
Premier Mateusz Morawiecki opuścił szczyt unijny w Brukseli przed jego zakończeniem. Jak informują polskie służby dyplomatyczne, musiał wylecieć wcześniej do Polski z powodu obowiązków w kraju.
Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas piątkowego spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim nawiązał do prowadzonej przez KE procedury praworządności wobec Polski - dowiedziała się PAP ze źródeł dyplomatycznych. Morawiecki miał zadeklarować, że Polska chce współpracować z KE.