W Nowy Rok kopią piłkę nie tylko w Krakowie. W rozegranym na stadionie jednego z najstarszych w Polsce klubów - Tarnovii Tarnów meczu, który rozpoczął się punktualnie o godz. 12, drużyna Żonatych zremisowała 1:1 z ekipą Kawalerów.
Od 1 stycznia 2013 r. na administracyjnej mapie Polski pojawiły się Pola Lednickie.
Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie w obchodzony w Nowy Rok przez Kościół Światowy Dzień Pokoju Benedykt XVI złożył wszystkim życzenia i apelował o dialog, zrozumienie i pojednanie. Polakom życzył wzajemnej miłości i pomyślności.
Dwie osoby zabite, 361 rannych - taki bilans wypadków we Włoszech podczas odpalania petard w noc sylwestrową podała we wtorek policja. Ofiary śmiertelne zanotowano w Kampanii na południu, gdzie tradycyjnie najhuczniej wita się Nowy Rok.
W internecie dostępne są wirtualne wycieczki po bazylice św. Piotra i innych, najważniejszych miejscach Watykanu.
O istocie najgłębszego „pokoju z Bogiem”, który jest nierozerwalnie związany z wiarą i łaską" - mówił Benedykt XVI sprawując w bazylice watykańskiej Mszę św. z okazji uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Wizyta patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Cyryla w Polsce w sierpnia br. i podpisanie przezeń wraz z abp. Józefem Michalikiem wspólnego przesłanie do narodów Polski i Rosji znalazła się na 38. miejscu wśród 40 najważniejszych wydarzeń religijnych mijającego roku w Rosji.
Senat USA zatwierdził we wtorek porozumienie, które pozwala uniknąć klifu fiskalnego, czyli jednoczesnego zniesienia ulg podatkowych i znacznego ograniczenia wydatków federalnych. Zdaniem ekonomistów klif fiskalny mógł spowodować silną recesję w gospodarce.
Ratyfikowana niedawno przez Polskę Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet to bubel prawny i szkodliwy dla kobiet manifest ideologiczny.
Orszak Trzech Króli po raz piąty przejdzie 6 stycznia ulicami Warszawy i kilkudziesięciu innych polskich miast.