Szef Agencji ONZ ds. Uchodźców Palestyńskich (UNRWA) Philippe Lazzarini poinformował w środę, że do końca dnia zabraknie wody dla 70 proc. mieszkańców Strefy Gazy. Od początku wojny Izraela z Hamasem do wtorku w Strefie zginęło 102 pracowników Agencji, a 27 zostało rannych.
Od ok. 6 lat w Prowincji Północnej Włoch Zakonu Kaznodziejskiego odnotowuje się wzrost powołań. Dotyczy to także najbardziej wysuniętej placówki misyjnej w Turcji.
Stolica Apostolska potwierdziła sprzeczność między przynależnością do lóż masońskich a wiarą katolicką. Dykasteria Nauki Wiary 13 listopada b.r. opublikowała zatwierdzoną przez Ojca Świętego odpowiedź na prośbę biskupa z Filipin.
Rządowy plan deportowania do Rwandy nielegalnych imigrantów, przedostających się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche, jest niezgodny z prawem - orzekł w środę Sąd Najwyższy. To duża porażka rządu Rishiego Sunaka, ponieważ od decyzji Sądu Najwyższego nie ma już odwołania.
ONZ alarmuje o narastających naruszeniach praw człowieka w sudańskim regionie Darfuru. „To, co się dzieje, graniczy z czystym złem” – stwierdziła Clementine Nkweta-Salami, koordynatorka pomocy humanitarnej ONZ dla Sudanu, cytując doniesienia o gwałtach na młodych dziewczynach na oczach ich matek.
Sposób waloryzacji emerytur dla osób, które przed nowelizacją ustawy o emeryturach i rentach z FUS z 2021 r. przechodziły na emeryturę w czerwcu w latach 2009-2019 jest niezgodny z konstytucją - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny.
W Słupsku rozpoczął się projekt, którego celem jest troska duchowa o dzieci i wsparcie dla kobiet.
"Niech codziennie każdy znajdzie trochę czasu, by modlić się o pokój. Chcemy pokoju"- powiedział papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie. Polakom mówił, że głoszeniu Ewangelii muszą towarzyszyć konkretne gesty miłosierdzia.
Co najmniej 70 osób, głównie dzieci i osoby starsze, zginęło w masakrach, do jakich doszło na początku listopada, w miejscowości Zaongo, w północno-środkowej części Burkina Faso.
Prezydent USA Joe Biden i przywódca Chin Xi Jinping spotkają się w środę w kuluarach 30. szczytu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) w San Francisco. Ich rozmowy mają dotyczyć stworzenia ram "zarządzania trudnymi relacjami" największych gospodarek świata. Pierwsze od roku spotkanie twarzą w twarz ma miejsce w okresie napiętych stosunków na linii Waszyngton-Pekin, do których pogorszenia doszło jeszcze za czasów prezydentury Donalda Trumpa.