Liga Mistrzów: Kto wygrał, kto stracił?

Broniący tytułu piłkarze Bayernu Monachium nie dali szans Manchesterowi City w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów, wygrywając na wyjeździe 3:1. Spośród faworytów punkty straciły ekipy Manchesteru United oraz Juventusu Turyn.

Pojedynek w Manchesterze, gdzie przyjechał mistrz Niemiec, z środowych spotkań zapowiadał się najciekawiej. Gospodarze nie stanęli jednak na wysokości zadania i dali się zdominować rywalom. Rzadko opuszczali własną połowę, a ich akcje były mało składne.

Bayern kontrolował wydarzenia na boisku; pierwszą bramkę zdobył już w siódmej minucie. Wówczas z kilkunastu metrów uderzył Francuz Franck Ribery. Wprawdzie bramkarz Joe Hart zdążył do piłki, ale popełnił błąd i było 1:0.

Hart i obrońcy gospodarzy nie popisali się także przy kolejnych trafieniach Thomasa Muellera oraz Holendra Arjena Robbena w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Przy stanie 0:3 "The Citizens" przeszli kryzys - grali z jeszcze mniejszym przekonaniem niż przed przerwą. W 80. minucie udało się im jednak zdobyć honorową bramkę; jej strzelcem był Hiszpan Alvaro Negredo.

W 86. goście musieli radzić sobie w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę za faul obejrzał Jerome Boateng. Z podyktowanego za jego zagranie rzutu wolnego w poprzeczkę trafił rezerwowy Hiszpan David Silva, ale na więcej gospodarzy nie było stać.

W Turynie Juventus stracił punkty w pojedynku z Galatasaray Stambuł, choć w 87. minucie zdobył bramkę na 2:1. Gościom udało się jednak wyrównać w ciągu kilkudziesięciu sekund.

Ten remis stawia "Starą Damę" w trudnej sytuacji. Po meczach z FC Kopenhaga oraz mistrzem Turcji ma zaledwie dwa punkty; w następnej kolejce zagra na wyjeździe z Realem Madryt.

W środę "Królewscy" nie dali szans duńskiej ekipie zwyciężając 4:0. Po dwa gole strzelili Argentyńczyk Angel di Maria oraz Portugalczyk Cristiano Ronaldo. Ten drugi, który rozgrywał setny mecz w pucharach europejskich, może pochwalić się pięcioma trafieniami po pierwszych dwóch pojedynkach fazy grupowej LM w tym sezonie - przed dwoma tygodniami popisał się hat-trickiem w wyjazdowym starciu z Galatasaray (6:1).

Swoje spotkanie zremisował w Doniecku Manchester United, który nie utrzymał do końca prowadzenia po golu Danny'ego Welbecka z 18. minuty. Kwadrans przed końcem punkt gospodarzom uratował Brazylijczyk Taison.

W 67. minucie na placu gry pojawił się Walijczyk Ryan Giggs, który został rekordzistą pod względem liczby występów w Champions League. W najważniejszym pucharze europejskim 39-letni pomocnik United wystąpił po raz 145., poprawiając dorobek Hiszpana Raula Gonzaleza, z którym dotychczas dzielił pierwsze miejsce w tej klasyfikacji.

W drugim meczu tej grupy Bayer Leverkusen, w składzie z Sebastianem Boenischem (grał do 69. minuty), rzutem na taśmę wywalczył zwycięstwo z Realem Sociedad San Sebastian. Przy stanie 1:1 kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Jens Hegeler. To pierwsze punkty "Aptekarzy" w tej edycji LM, natomiast drużyna z Kraju Basków pozostaje z zerowym dorobkiem.

W pozostałych spotkaniach mistrz Francji Paris St Germain łatwo poradził sobie z Benficą Lizbona przed własną publicznością (3:0), natomiast Olympiakos Pireus taką samą różnicą pokonał Anderlecht w Brukseli. Dla PSG dwa gole zdobył Szwed Zlatan Ibrahimovic, a jedno trafienie dołożył Brazylijczyk Marquinhos. Z kolei w ekipie z Grecji hat-trick skompletował Konstantinos Mitroglou.

W meczu, który rozpoczął się o godzinie 18, grający w roli gospodarza w Sankt Petersburgu zespół CSKA Moskwa pokonał 3:2 Viktorię Pilzno, choć do triumfu rosyjskiej ekipy w znacznym stopniu przyczynił się bramkarz gości. W 78. minucie, przy stanie 1:2, Słowak Matus Kozacik nie przyjął piłki, którą podał do niego obrońca, i ta wtoczyła się do bramki.

We wtorek dobrze wiodło się Robertowi Lewandowskiemu oraz Wojciechowi Szczęsnemu. Ten pierwszy zdobył dla Borussii Dortmund dwa gole w wygranym 3:0 spotkaniu przed własną publicznością z Olympique Marsylia, natomiast bramkarz Arsenalu zachował w Londynie czyste konto w meczu z Napoli (2:0).