Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Do przybycia 17 maja do tatarskiej wioski Bohoniki na Podlasiu, by uczestniczyć w Modlitwie o Pokój i Sprawiedliwość na Świecie, zapraszają wiernych różnych wyznań i polscy muzułmanie.
Wysocy rangą przedstawiciele nigeryjskich środowisk muzułmańskich spotkali się w Lagos na modlitwach w intencji narodu. Spotkanie zorganizowane przez Forum Muzułmańskie, zgromadziło szejków i imamów, którzy odcinając się od "kalumni" podkreślali że "prawdziwi muzułmanie nie są terrorystami".
Katolicka archidiecezja Birmingham odsprzedaje wspólnocie muzułmańskiej kościół w mieście Stoke-on-Trent.
W Manamie, stolicy królestwa Bahrajnu nad Zatoką Perską, powstaje katedra katolicka. Działkę pod jej budowę podarował Kościołowi tamtejszy monarcha, Hamad ibn Isa Al Chalifa.
Wszyscy jesteśmy misjonarzami według naszych możliwości. Wspierajcie nas nadal swoimi modlitwami – apelował 23 października do ponad tysiąca pielgrzymów – przyjaciół misji oblackich bp Eugeniusz Juretzko OMI z Kamerunu. W niedzielę misyjną w sanktuarium na Świętym Krzyżu odbył się Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich.
Katolicy z indonezyjskiej wyspy Celebes niosą pomoc ofiarom wybuchu wulkanu Lukon. Spośród 5 tys. poszkodowanych większość stanowią muzułmanie.
Oświadczenie końcowe z II Spotkania Biskupów i Delegatów Konferencji Biskupich ds. relacji z muzułmanami w Europie Turyn, Włochy, 31 maja – 2 czerwca 2011 r.
Katolicy, prawosławni, żydzi, muzułmanie - przedstawiciele różnych religii - spotkali się w poniedziałek, 6 czerwca w Centrum Ekumenicznym Sióstr Brygidek w Gdańsku na wspólnym nabożeństwie ekumenicznym. Odbyło się ono w rocznice poświęcenia Centrum Ekumenicznego Św. Brygidy w Gdańsku - Oliwie przez błogosławionego Jana Pawła II w 1999 roku.
Młodzież, która była głównym aktorem „arabskiej wiosny ludów”, domagała się solidarności między chrześcijanami a muzułmanami, poszanowania praw człowieka i świeckiego charakteru państwa – uważa ks. Samir Khalil Samir.
„Bliscy i dalecy, chrześcijanie i muzułmanie twarzą w twarz” – to hasło cyklu mającego przyczynić się do lepszego wzajemnego zrozumienia wyznawców obu religii.