Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Zbliża się beatyfikacja kard. Mindszenty, jednego z najważniejszych kardynałów XX wieku.
1 maja przypada pierwsza rocznica beatyfikacji Jana Pawła II. Nie będzie jednak uroczyście obchodzona. W Kościele katolickim nie obchodzi się takich rocznic, tylko dzień błogosławionego lub świętego - wyjaśnia metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.
W Watykanie i Rzymie rozpoczynają się w poniedziałek uroczyste obchody pierwszej rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II. Weźmie w nich udział kilka tysięcy pielgrzymów z Polski.
Świecki apostoł katolickiej nauki społecznej zostanie 29 kwietnia wyniesiony do chwały ołtarzy. Jest nim włoski ekonomista i socjolog, zmarły na początku zeszłego stulecia, w 1918 r., Giuseppe Toniolo.
29 kwietnia w mieście Coutances w Dolnej Normandii w północno-zachodniej Francji zostanie wyniesiony do chwały ołtarzy sługa Boży o. Piotr-Adrian Toulorge. Ten francuski zakonnik – premonstratens (norbertanin) zginął w wieku zaledwie 36 lat na gilotynie na mocy wyroku sądu rewolucyjnego w 1793. Beatyfikacji będzie przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato.
Niedługo ruszy proces beatyfikacyjny bp. Rafała Kiernickiego OFM Conv.
W niecały miesiąc po podróży Papieża do Meksyku, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato ogłosi błogosławioną Meksykankę matkę Marię Agnieszkę Arias Espinosę.
Zakończył się diecezjalny proces beatyfikacyjny prof. Lejeune.
Proces beatyfikacyjny długoletniego więźnia sowieckich łagrów, amerykańskiego jezuity polskiego pochodzenia wszedł w etap „rzymski”.
Być może niedługo rozpocznie proces beatyfikacyjny Cory Evans – katoliczki nawróconej z wiary mormońskiej.