Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Antonio Guterres sekretarz generalny ONZ powiedział w oświadczeniu w reakcji na wystąpienie USA z Rady Praw Człowieka ONZ, że "znacznie bardziej wolałby", aby USA pozostały członkiem Rady - podano na stronie internetowej organizacji.
Stany Zjednoczone wystąpiły we wtorek z Rady Praw Człowieka ONZ. "Rada Praw Człowieka ONZ jest niewarta swojej nazwy" - powiedziała ambasador Nikki Haley, stała przedstawicielka USA w ONZ, która poinformowała we wtorek o decyzji administracji prezydenta Trumpa.
Sąd Najwyższy USA w opinii wydanej w poniedziałek stosunkiem głosów 7:2 opowiedział się po stronie Jacka Phillipsa, cukiernika z Kolorado, który w roku 2012 z powodów religijnych odmówił parze gejów przygotowania dla nich tortu weselnego.
Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział we wtorek, że "wolność religii jest fundamentalnym prawem człowieka". Zapowiedział, że w celu obrony tego prawa, będzie w lipcu gospodarzem ministerialnej konferencji poświęconej poszanowaniu swobód religijnych.
19-letnia Sudanka została w czwartek skazana na karę śmierci za to, że broniąc się przed gwałtem ze strony mężczyzny, którego musiała poślubić wbrew swojej woli, dźgnęła go nożem, zabijając go. Obrońcy praw człowieka apelują do władz o ułaskawienie dziewczyny.
Human Rights Watch (HRW) w opublikowanym w środę oświadczeniu ostrzegła przed samowolą i egzekucjami dokonywanymi przez siły specjalne Afganistanu w ramach walki z talibami. HRW zaapelowała zwłaszcza o zbadanie zajść ze stycznia, gdy zginąć mogło 20 cywilów.
Irlandzki premier Leo Varadkar zapowiedział w poniedziałek wieczorem po specjalnym posiedzeniu rządu, że pod koniec maja br. w kraju zorganizowane zostanie referendum ws. zmiany istniejących przepisów dotyczących aborcji.
Transseksualizm nie będzie już powodem do stwierdzenia niezdolności do służby wojskowej - przewiduje projekt rozporządzenia ministra obrony opublikowany przez Rządowe Centrum Legislacji.
Jarosław Kłapucki, który zarobił miliony na rynku uprawnień do emisji dwutlenku węgla, spędził rok we francuskim więzieniu. Uniewinniony będzie walczył o kilkadziesiąt milionów euro odszkodowania - informuje poniedziałkowy "Puls Biznesu".
Brytyjska telewizja informacyjna Sky News wyemitowała we wtorek krótki film dokumentalny o polskich ofiarach handlu ludźmi i współczesnego niewolnictwa, które w ostatnich miesiącach uratowała organizacja pozarządowa Hope for Justice.