Kard. Walter Kasper nazwał Europę najsłabszym dziś ogniwem w rozwoju chrześcijaństwa. Jego zdaniem na Starym Kontynencie znów trzeba postawić pytanie o istnienie Boga. Specjalny wywiad podczas jubileuszu 80. urodzin purpurata przeprowadził z nim dział prasowy diecezji Rottenburg-Stuttgart, której był on kiedyś ordynariuszem.
Chrześcijanie w Ziemi Świętej są zaniepokojeni planami Izraela, który zapowiedział wczoraj deportację afrykańskich migrantów, do któregoś z krajów wschodniej Afryki.
Przybędzie 100 tys. wiernych.
Za zamach sprzed czterech lat na chrześcijańską dzielnicę w mieście Gojra odpowiedzialni są niektórzy przywódcy Pakistańskiej Ligi Muzułmańskiej Nawaz (PLM-N).
Franciszkanie obchodzą w tym roku 20-lecie swojej obecności we współczesnej Rosji. Pierwszymi uczniami św. Franciszka, którzy przybyli do tego kraju, byli zakonnicy z dwóch polskich prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych.
- Chodzę pieszo jak zwykle. Nie mamy innego wyjścia, bo wszystkie pojazdy należące do diecezji i misjonarzy zostały skradzione - mówi bp Juan-José Aguirre Muñoz, ordynariusz Bangassou w Republice Środkowoafrykańskiej.
Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Australii i Nowej Zelandii ks. Wiesław Słowik SJ otrzymał 10 czerwca wysokie australijskie odznaczenie państwowe za pracę na rzecz polskiej społeczności na Antypodach.
Papież Franciszek jest inspirujący, stawia wyzwania, jest dostępny, a także sprawia, że katolicka nauka społeczne zyskała „nową przyczepność” –stwierdzili członkowie Stowarzyszenia Katolickich Teologów Ameryki (Catholic Theological Society of America).
Przedstawiciel Watykanu na Międzynarodowej Konferencji Pracy o rosnącym bezrobociu młodzieży, społecznej roli rodziny i potrzebie etyki solidarności.
Na specjalnej audiencji Ojciec Święty przyjął premier Słowenii Alenkę Bratušek.