Utwory Pendereckiego, Bacha i Palestriny znalazły się w programie koncertu, jaki dał dziś po południu w Kaplicy Sykstyńskiej luterański chór z Lipska. Przybył on do Rzymu, by jutro wraz z watykańskim Chórem Kaplicy Sykstyńskiej śpiewać na papieskiej Mszy w uroczystość świętych Piotra i Pawła.
Realizacja planu duszpasterskiego, lekcja religii w nowej reformie edukacyjnej, fundusz międzydiecezjalny – to niektóre z tematów poruszonych na obradach Rady Stałej Episkopatu Hiszpanii, które zakończyły się w Madrycie.
Pan Bóg ma prawo do naszego kultu i to sprawowanego zgodnie z Jego wolą. Wierność normom liturgicznym nie jest legalizmem czy rubrycyzmem, lecz wyrazem miłości, sprawdzonym sposobem na uwolnienie się od egoizmu, by nasze serce rzeczywiście mogło się wznieść do Boga.
„Każdego dnia 19 tys. dzieci poniżej piątego roku życia umiera z przyczyn, którym dałoby się zapobiec. Jedyne, co powstrzymuje nas od przyjęcia globalnego zobowiązania do zapewnienia powszechnego dostępu do podstawowych leków i technologii, jest nieokiełznana chciwość”.
Każda z 26 kliniki, które zostały zakwalifikowane do udziału w rządowym programie refundacji in vitro, podpisała już umowę z Ministerstwem Zdrowia - dowiedziała się w piątek PAP w tym resorcie. Program ma ruszyć w poniedziałek.
Wielka Brytania może być pierwszym krajem, który dopuści stosowanie nowej kontrowersyjnej techniki sztucznego zapłodnienia (in vitro) powodującej, że dziecko ma troje genetycznych rodziców, w tym dwie genetyczne matki - podaje telewizja ITV.
Minister edukacji Krystyna Szumilas zdecydowała o wykreśleniu z listy ekspertów MEN nauczycielki, która 30 lat temu zakatowała 6-letniego chłopca. Minister wyjaśniła jednocześnie, że eksperci nie są pracownikami MEN.
Piotr Cywiński: Należy uhonorować Ukraińców ratujących Polaków podczas rzezi Wołyńskiej.
Deklaracja Kościołów z Polski i Ukrainy w sprawie zbrodni wołyńskiej jest odważnym krokiem; trzeba szukać dróg przebaczenia i pojednania - powiedział PAP jezuita o. Marek Blaza wykładowca na Ukraińskim Uniwersytecie Katolickim we Lwowie.
Pan wzywa nas byśmy byli cierpliwi i nienaganni, zawsze podążając w Jego obecności - stwierdził podczas porannej Eucharystii papież Franciszek. Zaznaczył, że Bóg zawsze wybiera swój sposób wejścia w nasze życie, a to wymaga od nas cierpliwości, bo nie zawsze Go dostrzegamy. We Mszy św. uczestniczyli pracownicy watykańskiej służby zdrowia.