W Warszawie trwa 373. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi zapoznają się m.in. z treścią opracowanego przez bp. Andrzeja Czaję komentarza do Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
Niezwykła historia byłych więźniów, którzy udali się w pokutną pielgrzymkę, wkrótce na DVD. Ty też możesz wesprzeć to dzieło.
Obecna oferta aborcyjna musi zostać zastąpiona systemem wsparcia i pomocy, które zapewniają każdemu dziecku potrzebną pomoc, a matkom i całym rodzinom poczucie bezpieczeństwa. Dlatego autorzy Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji” przygotowali nowelizację ustaw w związku ze wsparciem rodzin, w których z narodzinami dziecka wiąże się szczególnie obciążająca sytuacja.
Akumulatorem chrześcijanina, pozwalającym rzucać światło jest modlitwa – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
Dziś, 7 czerwca po raz pierwszy w Kościele obchodzimy wspomnienie liturgiczne błogosławionych misjonarzy-męczenników: Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego.
Pismo Kongregacji Nauki Wiary zostanie opublikowane już wkrótce. Czego dotyczy dokument?
Prof. Krasikow o nominacji abp. Migliore na nuncjusza w Rosji.
Timothy Garton Ash o braku wolności słowa.
Watykan na forum ONZ.
Skuteczność ekumenizmu nie zależy od naszych dobrych intencji, lecz od faktycznego zjednoczenia z Chrystusem – takie wnioski zdaniem kard. Pietra Parolina należy wyciągnąć z doświadczeń św. Elżbiety Hesselblad.