Pora już odłożyć Twittera i smartfony, choinka sama się nie ubierze. Niech przy dzisiejszym wigilijnym stole jedynym symbolem dzielenia będzie łączący nasze rodziny opłatek - napisał na Twitterze premierze Mateusz Morawiecki. Także ministerstwa opublikowały życzenia w mediach społecznościowych.
Białe obrusy, siano, choinka, wigilijne potrawy, wizyta św. Mikołaja i specjalna bajka dla dzieci - tak obchodzona jest Wigilia w więziennym domu dla matki i dziecka w Grudziądzu, Jak mówi PAP pracująca tam psycholog por. Elżbieta Kamińska dla osadzonych to "szczególny, wzruszający czas".
Jadące z ojcem w samochodzie 7-letnie dziecko zginęło w sobotę po tym, jak w wyniku silnego wiatru drzewo przewróciło się na auto. Do tragedii doszło na drodze Kościerzyna-Rybaki (Pomorskie).
Św. Mikołaj nie ma monopolu na dostarczanie świątecznych prezentów. W niektórych regionach Polski robią to inni pośrednicy z zaświatów - Aniołek, Dzieciątko czy Gwiazdorzy - mówi PAP dr Damian Kasprzyk z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego.