Limanowski chór "Canticum Iubilaeum" wyśpiewuje radość Zmartwychwstania i składa śpiewające życzenia.
Po tym, jak Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę po południu o 268 nowych zakażeniach koronawirusem, liczba potwierdzonych przypadków w Polsce wzrosła do 6 tys. 356. Resort podał też, że zmarło kolejnych 13 osób; w sumie odnotowano dotąd 208 zgonów.
Kolejne uratowane dziecko w Oknie Życia prowadzonym przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej i znajdującym się u Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu. W Wielką Sobotę o 4.50 rozległ się alarm. W oknie siostry znalazły nowonarodzoną dziewczynkę. Jak zaznacza dyrektor Caritas, ks. Tomasz Folga, wszystkie procedury zostały wypełnione, a dziecko jest bezpieczne.
Kolejne 14 osób zmarło na COVID-19, potwierdzono też 133 nowych zakażeń koronawirusem - poinformowało w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia. Liczba zdiagnozowanych przypadków wzrosła do 6088, a zgonów do 195.
Mamy sytuację, w której jeśli gospodarka nie ruszy, jeżeli będziemy mieli zapaść gospodarczą, nie będzie środków na medycynę i leczenie - mówił w sobotę minister zdrowia Łukasz Szumowski pytany o możliwe poluzowanie restrykcji wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa.
Życzenia, by święta Wielkiej Nocy były spokojne, pełne wzajemnej serdeczności, nadziei i pokoju, by upłynęły zdrowo i bezpiecznie, złożyła para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.