Przyznająca literackiego Nobla Akademia Szwedzka ogłosiła w piątek, że przekaże wyniki zleconego przez siebie śledztwa organom ścigania. Dochodzenie wykazało, że w tej instytucji mogło dojść do molestowania seksualnego oraz przecieków.
Demokraci złożyli pozew przeciw rządowi Rosji, sztabowi wyborczemu prezydenta Donalda Trumpa i portalowi Wikileaks, zarzucając im współdziałanie mające na celu wpłynięcie na wybory w USA oraz zwiększenie szans Trumpa na zwycięstwo - podaje w piątek "Washington Post".
Być może już dziś, a najpóźniej w poniedziałek zapadnie decyzja o życiu lub śmierci Vincenta Lamberta. W niedzielę i środę o jego prawo do życia upomniał się papież Franciszek. Od 2008 r., po wypadku na motorze, żyje on w stanie minimalnej świadomości. Żona oraz lekarze chcą go odłączyć od sądy żywieniowej. Sprzeciwiają się temu rodzice i rodzeństwo. O jego losie ma zadecydować sąd.
Francuska policja usunęła w piątek około 100 studentów z budynku uniwersyteckiego ośrodka Pierre'a Mendes France'a, zwanego Tolbiac (filia Sorbony), którzy od czterech tygodni okupowali to miejsce, protestując przeciw zmianom w systemie rekrutacji na studia.
Obywatelski projekt „Zatrzymaj Aborcję”, który przewiduje likwidację prawa do aborcji eugenicznej w Polsce, otrzymuje poparcie od organizacji międzynarodowych. To ważny głos w debacie nad tą regulacją.
Alys Tomlinson otrzymała główną nagrodę za "duchową moc" jej projektu "Ex-Voto", tj. serię czarno-białych zdjęć na temat pielgrzymki wykonanych w miejscach takich jak Lourdes we Francji, Ballyvourney w Irlandii i Grabarka w Polsce - podały media w piątek.
Kurs przetrwania dla nauczycieli postanowiono zorganizować w Rzymie w związku z narastającą falą agresji i przemocy wobec nich ze strony uczniów w szkołach we Włoszech. To pierwsze takie szkolenie w tym kraju.
Siły kurdyjskie w Syrii aresztowały niemieckiego dżihadystę pochodzenia syryjskiego oskarżanego o udział w planowaniu zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 r. w Stanach Zjednoczonych - podała AFP w piątek.