Przedsiębiorcy narzekają, że rządowe środki antykryzysowe są absolutnie niewystarczające. Z 30 mld euro strat 50 tys. firm może zostać zamkniętych, a 300 tys. osób straci pracę.
Przy ponadpartyjnym poparciu Izba Reprezentantów przegłosowała w czwartek kolejny pakiet pomocowy dla amerykańskiej gospodarki. Wart jest on blisko pół biliona dolarów; ponad 300 mld przewidziano w nim na uzupełnienie programu pożyczek dla poszkodowanego przez epidemię małego biznesu.
W ciągu ostatniej doby w Chinach zanotowano sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego dwa dotyczą osób, które przyjechały z zagranicy. Tak jak w poprzednich dniach nie zarejestrowano żadnych zgonów - poinformowała w piątek Narodowa Komisja Zdrowia.
Pierwsze w Europie testy kliniczne na ludziach szczepionki przeciw koronawirusowi rozpoczęły się w czwartek w Oxfordzie. Dawkę szczepionki wstrzyknięto dwojgu pierwszym z ponad 800 ochotników, którzy zgłosili się do badania.
Brytyjski premier Boris Johnson planuje powrót do pracy już w najbliższy poniedziałek - podał w czwartek wieczorem dziennik "Daily Telegraph". Jak twierdzi gazeta, ma to związek z podziałami w rządzie w kwestii utrzymywania ograniczeń.
Minister zdrowia Adam Vojtiech poinformował w czwartek wieczorem, że odwołany został zakaz podróżowania, który obowiązywał od 12 marca. Poinformował także, że Czesi mogą wyjeżdżać z kraju. Zmiany wymusił sąd, który uznał, że część regulacji przyjęto niezgodnie z prawem.
Wszyscy kluczowi pracownicy w Anglii i ich rodziny - ok. 10 milionów osób - będzie od piątku uprawniona do testów na obecność koronawirusa - poinformował w czwartek brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Zapewnił, że plan 100 tys. testów dziennie zostanie zrealizowany.
W Stanach Zjednoczonych na koronawirusa zmarło już 49 759 osób; w ciągu doby bilans ofiar śmiertelnych epidemii wzrósł o 3176 - wynika z bilansu prowadzonego przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore.