W tym tygodniu Komisja Europejska zakończy prace nad ogromnym pakietem sankcyjnym na wypadek rosyjskiej agresji wobec Ukrainy. Uruchomienie pakietu będzie uzależnione od decyzji unijnych przywódców - przekazało PAP źródło unijne.
Kiedy niszczymy fundamenty, na której powstała nasza cywilizacja, to konsekwencją jest powrót do barbarzyństwa i mordowanie noworodków - przekonuje w rozmowie z PAP europoseł PiS Patryk Jaki. Były wiceminister sprawiedliwości RP komentuje w ten sposób informacje na temat eutanazji nowonarodzonych dzieci w Belgii.
Niezwykłą sławą cieszy się miejscowość Castellammare del Golfo koło Palermo na Sycylii. Mieszka tam piętnaście osób w wieku powyżej stu lat. Stamtąd pochodzili również rodzice 80-letniego prezydenta Włoch Sergio Mattarelli- zauważają media tuż po jego wyborze na drugą kadencję.
Grupa parlamentarna prawicowej Vox zgłosiła w Kongresie Deputowanych projekt rezolucji w sprawie podjęcia działań dyplomatycznych w instytucjach międzynarodowych w celu zagwarantowania ochrony chrześcijan na świecie, poinformował "El Espanol".
Z powodu braków kadrowych amerykańscy nauczyciele mają więcej obowiązków i stresów. 55 proc. z nich zapowiada wcześniejsze odejście z pracy niż planowali - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego w styczniu.
Według najnowszego sondażu Marist Poll – Instytutu Badania Opinii Publicznej przy Kolegium Marystów w Poughkeepsie w stanie Nowy Jork – 71 proc. Amerykanów popiera ograniczenia prawne dotyczące aborcji.
Wzmocnienie polsko-litewskiej współpracy wojskowej i możliwość dalszego zwiększenia poparcia dla Ukrainy w obliczu agresji ze strony Rosji były tematem wtorkowych rozmów w Wilnie wiceministrów obrony Polski i Litwy, Marcina Ociepy i Margirisa Abukevivcziusa.
To kluczowe, by Moskwa się cofnęła i wybrała drogę rozwiązań dyplomatycznych; inwazja Rosji na Ukrainę byłaby katastrofą - oświadczył we wtorek w Kijowie premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson po spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.
Prawie 2 tys. dzieci zwerbowanych przez rebeliantów Huti w Jemenie zginęło w walkach między styczniem 2020 r. a majem 2021 r. Młodzi mieli od 10 do 17 lat. Wielu zostało skuszonych obietnicę nauki, inni zostali wyrwani rodzinom, którym grożono utratą pomocy humanitarnej, jeśli ich nie oddadzą. Reszta została wzięta przemocą.
Komisja Europejska oficjalnie zaprezentowała zapowiedziany wcześniej pakiet pomocy makrofinansowej dla Ukrainy o wartości 1,2 mld euro.