Boliwijscy Boliwii podziękowali w specjalnym komunikacie wszystkim, którzy przygotowywali wizytę Papieża w tym kraju.
Papieskie przesłanie na konferencję na temat AIDS.
Rząd Wietnamu nadal prześladuje chrześcijańskich Montagnardów. Potwierdziła to w ostatnim raporcie organizacja Humans Rights Watch.
To pytanie, na które stara się odpowiedzieć amerykański bloger Joseph Prever z Bostonu.
„Nie możemy ewangelizować bronią czy polityką. Musimy z miłością i pasją służyć ludziom. A będzie to możliwe, gdy uczynimy Chrystusa centrum naszego życia. Sama dobroczynność nie wystarczy” – powiedział kard. João Braz de Aviz 21 lipca na trwającym w Pattaya w Tajlandii sympozjum o życiu konsekrowanym.
Po raz pierwszy w historii komunistyczne władze Chin uznały oficjalnie dyplom bakalaureatu, jaki w tym roku otrzymało 79 katolickich seminarzystów.
Na początku sierpnia przedstawiciele Światowej Rady Kościołów odwiedzą Hiroszimę i Nagasaki – japońskie miasta, które 70 lat temu doświadczyły śmiercionośnych wybuchów bomb atomowych.
Kościół Katolicki w Austrii zapewnia w chwili obecnej mieszkanie, wyżywienie i opiekę 4.400 osobom, które zwróciły się o uzyskanie statusu uchodźcy. Jest to jedna dziesiąta ogólnej liczby przymusowych emigrantów przebywających w tym kraju.
Aby był przekonujący, Kościół musi być inteligentny: a zatem musi rozumieć zjawiska, z którymi się konfrontuje, zrozumieć rzeczywistość - przekonuje Alain Besançon w swojej najnowszej książce. Jeden z najwybitniejszych współczesnych myślicieli katolickich, zebrał w tomie "Problèmes religieux contemporains" [Współczesne problemy religijne] kilka esejów, w których zastanawia się nad głównymi problemami, z którymi Kościół musi się zmierzyć - pisze rekomendując książkę "L'Osservatore Romano".
W wieku prawie 89 lat zmarł po długiej chorobie w Waszyngtonie amerykański kardynał William Wakefield Baum – jeden z dwóch ostatnich purpuratów, mianowanych przez bł. Pawła VI.