„Stolica Apostolska nadal bacznie śledzi sytuację na Bliskim Wschodzie, wciąż doświadczanym nasilającymi się konfliktami. Niestety wydaje się, że wspólnota międzynarodowa nawykła już do tych konfliktów” – powiedział wczoraj w Nowym Jorku abp Bernardito Auza.
Komitet Organizacyjny igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku zaprezentował logo zawodów na uroczystości zorganizowanej na pięć lat przed ich rozpoczęciem. Obraz przedstawia figury układające się w literę "T" - od słów "Tokio, Tomorrow, Team".
Rzeczniczka klubowej dyscypliny PO Iwona Śledzińska-Katarasińska zapowiedziała w piątek, że wystąpi o kary dla tych posłów, którzy w czasie wyboru Adama Bodnara na RPO głosowali przeciwko jego kandydaturze lub nie wzięli udziału w głosowaniu. Kilku posłów twierdzi, że się pomyliło.
Sejm uchwalił w piątek nową ustawę o zgromadzeniach, która szczegółowo reguluje zasady organizowania zgromadzeń publicznych. Wprowadza dwa rodzaje zgromadzeń: marsze oraz zgromadzenia stacjonarne, zwoływane spontanicznie.
Nieoczekiwane zwycięstwo życia nad eutanazją: lekarze Vincenta Lamberta zdecydowali o nieodłączaniu go od sondy żywieniowej. Wnieśli też pozew o prawną ochronę dla pacjenta.
Tegoroczne spacery odbywają się w ramach wspólnego projektu Instytutu Kultury Miejskiej i Stowarzyszenia "Arteria" - "Stocznia jest kobietą - projekt seniorek i seniorów" i są kontynuacją wycieczek, które prowadziła w latach ubiegłych grupa społeczna Metropolitanka.
Rzecznik prasowy Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński wydał oświadczenie w sprawie Mszy w intencji ustępującego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jego kontekstem są głosy ze strony wiernych, wskazujące na ostatnie poczynania prezydenta, sprzeczne z nauką Kościoła.
Niemal dokładnie za rok, 26 lipca 2016 nastąpi inauguracja Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W związku z tym publikujemy opracowany przez Organizatorów raport nt. stanu przygotowań do tego międzynarodowego wydarzenia z udziałem Ojca Świętego Franciszka oraz ok. 2,5 mln młodych z całego świata.
38-letni Adam Bodnar, wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, został wybrany przez Sejm na Rzecznika Praw Obywatelskich. Jeśli wybór Bodnara na RPO zatwierdzi jeszcze Senat, zastąpi on Irenę Lipowicz. Podczas głosowania w PO obowiązywała dyscyplina partyjna.
O tym, czym jest życie na pełnej petardzie, opowiadał w czwartek podczas Franciszkańskiego Spotkania Młodych ks. Jan Kaczkowski.