"Kristos harjaw i merełoc!" - Chrystus powstał z martwych! Jak przeżywają Wielkanoc chrześcijanie rodem z Armenii? Mówi ks. prof. Józef Naumowicz, który regularnie odwiedza Wrocław, przewodnicząc liturgii ormiańskokatolickiej.
„Może nie widywaliśmy się tak często, jak byśmy chcieli, ale przyjaźniliśmy się do końca. Często rozmawialiśmy przez telefon. Jeszcze niedawno, kiedy sam chorowałem na COVID-19 troszczył się o moje zdrowie. Dzwonił do mnie codziennie, pocieszał mnie i mówił, że się za mnie modli. To świadczy o tym, jak dobrym był kolegą i człowiekiem” – mówi o zmarłym Krzysztofie Krawczyku Marian Lichtman.
Dla mnie Jan Paweł II jest Wielkim Świętym, mimo dramatów, które pojawiły się podczas jego pontyfikatu. We Francji wiara przejawia się bardziej w życiu prywatnym katolików niż podczas ceremonii kościelnych, inaczej niż w Polsce – mówi PAP bp pomocniczy w Paryżu dr Denis Jachiet, przewodniczący Komisji Episkopatu ds. powszechnej misji Kościoła, szef Radia Notre Dame.
Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w poniedziałek ustawę, która umożliwia mu ubieganie się o dwie kolejne kadencje prezydenckie po upłynięciu obecnej w 2024 roku.
Krzysztof Krawczyk, znakomity polski piosenkarz, kompozytor i gitarzysta zmarł dziś, w Poniedziałek Wielkanocny. Kilka dni temu wyszedł ze szpitala, gdzie trafił z powodu zakażenia koronawirusem. Miał 74 lata.
Spektakl telewizyjny na podstawie "Władcy Pierścieni", który powstał u schyłku ZSRR i pokazany został tylko raz, dostępny jest na serwisie YouTube. Rosyjscy fani twórczości J.R.R. Tolkiena szukali go przez lata i obawiali się, że zaginął na zawsze.
- Posługa w szpitalu tymczasowym to bardzo ważne doświadczenie, poczucie bycia w centrum Kościoła i Ewangelii - uważa ks. Wojciech Bartoszek, kapelan takiego szpitala w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
W wywiadzie dla hiszpańskiego radia COPE watykański sekretarz stanu kard. Pietro Parolin przyznał, że Europa coraz bardziej się laicyzuje i oddala od chrześcijańskich korzeni. Zaznaczył, że obecnie misją Kościoła na Starym Kontynencie jest dawanie spójnego i przekonującego świadectwa życia chrześcijańskiego, bez narzucania swoich przekonań.
Tadeusz Szyma to reżyser, któremu udało się zaprosić przed kamerę Jana Pawła II, aby złożył świadectwo na temat kard. Adama Sapiehy. Ten fakt odnotowano jako wyjątkowe wydarzenie w historii polskiego pontyfikatu. Papież bowiem stał się szeregowym uczestnikiem filmu „Książę”. Szyma to również metafizyczny poeta, którego wiersze czytał Jan Paweł II. Dziś mija druga rocznica śmierci Tadeusza Szymy, a projekcja filmu będzie w TVP Kultura – 6 kwietnia o godz. 16.35.
Ks. dr hab. Piotr Roszak, prof. UMK w Toruniu, opowiada o niezwykłych odkryciach archeologicznych w grobie św. Jakuba w Santiago de Compostela.