– Oby ofiara Powstańców Warszawskich nigdy nie została zapomniana i nie poszła na marne! Oby też jak najszybciej mogli stąpać po niepodległej ziemi mieszkańcy Kijowa, Charkowa, Mariupola i innych ukraińskich miast i wiosek – mówił podczas Mszy św. polowej na Placu Krasińskich biskup polowy Wiesław Lechowicz. Podczas sprawowanej pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego Eucharystii modlono się w intencji uczestników zrywu z sierpnia 1944 r. Po zakończeniu Mszy św. odbył się apel pamięci i ceremonia złożenia kwiatów pod pomnikiem.
Po 8 dniach wędrówki dotarli do celu. Pod wałami jasnogórskimi, leżąc krzyżem i ze łzami w oczach, dziękowali za przybycie do Królowej Polski.
Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego przypomina o odwadze Polaków i miłości do własnego kraju oraz jego stolicy. Jesteśmy dumni, że jako Misja USA możemy uczcić bohaterów, składając wieniec pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego - oświadczyła w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych ambasada USA w Polsce.
Belg Gerben Thijssen z ekipy Intermarche-Wanty-Gobert wygrał w Zamościu drugi etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Liderem został Norweg Jonas Abrahamsen (Uno-X), dzięki bonifikatom zdobytym na lotnych premiach.
W niedzielę 31 lipca na godz. 20:00 zaplanowano internetową premierę filmu na temat zaangażowania Sióstr Nazaretanek podczas II Wojny Światowej.
Po połączeniu PGNiG z PKN Orlen magazyny gazu pozostaną własnością nowo utworzonego koncernu; zmieni się tylko ich operator, na inną polską spółkę - podkreśliła w niedzielę spółka gazowa. Nie ma mowy o sprzedaży podziemnych magazynów gazu - dodała.
Policyjny śmigłowiec z policjantami i strażakami, którzy brali udział w akcji gaszenia pożaru w rezerwacie Czeska Szwajcaria, wylądował w niedzielę na lotnisku Warszawa-Babice – poinformował PAP rzecznik PSP bryg. Karol Kierzkowski.
Arcybiskup Grzegorz Ryś wspólnie z maronickim arcybiskupem Bejrutu Paulem Abdelem Saterem będzie koncelebrował w niedzielę mszę św. w katedrze św. Jerzego w Bejrucie. Msza upamiętni rocznicę wybuchu w bejruckim porcie, który dwa lata temu zniszczył dużą część miasta.
Prof. Hanna Gronkiewicz-Waltz, Witalij Kliczko i prof. Andrzej Rottermund zostali honorowymi obywatelami Warszawy - zdecydowała Rada Warszawy. Wyróżnienia wręczono podczas niedzielnej uroczystej sesji Rady z okazji Dnia Pamięci Warszawy.
Ukraina nigdy nie zapomni o pomocy ze strony Polski w obecnej sytuacji agresji Rosji - zapewnił mer Kijowa Witalij Kliczko dziękując za tytuł Honorowego Obywatela Warszawy. Tylko razem możemy pokonać agresora - zaznaczył.