Znany adwokat dołącza do Ziobry

Bartosz Kownacki jest kolejnym posłem PiS, który dołączy do Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Mec. Kownacki (ur. 1979) znany jest najbardziej z reprezentowania części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej (Bożeny Mamontowicz-Łojek, Grażyny Gęsickiej, Tomasza Merty, Sławomira Skrzypka, Wojciecha Seweryna i gen. Andrzeja Błasika.). Zbigniew Ziobro wybrał go na swego pełnomocnika w sprawie uchylenia immunitetu poselskiego Ryszarda Kalisza, a także w sprawie udostępnienia akt sprawy tzw. „mafii paliwowej”Jarosławowi Kaczyńskiemu przez Ziobrę jako ówczesnego ministra sprawiedliwości. Mec. Kownacki był też adwokatem Ryszarda Nowaka, przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, którego Dorota "Doda" Rabczewska oskarżyła  o rozgłaszanie nieprawdziwe informacji o obrażaniu przez nią uczuć religijnych chrześcijan, muzułmanów i żydów (chodziło o jej wypowiedź, w której stwierdziła, że Biblię napisały osoby „naprute winem i palące jakieś zioła”.) Ten warszawski adwokat reprezentuje także Roberta Frycza, znanego szerzej jako twórca strony antykomor.pl.

Wcześniej Bartosz Kownacki był asystentem Jana Olszewskiego i członkiem komisji weryfikacyjnej WSI. Pracował też w Kancelarii Prezydenta RP.

Tłumacząc swe przejście do SP, Kownacki powiedział serwisowi gosc.pl, że był jednym z tych kandydatów na posłów, których Zbigniew Ziobro popierał w kampanii wyborczej. Były minister sprawiedliwości uprzedzał go, że może dojść do usunięcia go z PiS.  Kownacki zadeklarował wówczas, że podzieli jego drogę polityczną. I to właśnie nastąpiło. Ponadto - jak zauważył - jest wielu młodych, dynamicznych ludzi, którzy chcieliby działać, ale w PiS jest to niemożliwe. Stąd decyzja, by zaangażować się w Solidarną Polskę.

- O skuteczności tego środowiska świadczy fakt, że zrobiłem bardzo dobry wynik w wyborach w Bydgoszczy, choć nigdy wcześniej tam nie byłem - dodaje poseł.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOWNACKI

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
26°C Poniedziałek
noc
21°C Poniedziałek
rano
30°C Poniedziałek
dzień
31°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »