Pomocy we wzmocnieniu relacji Kościoła Tajwanu ze wspólnotą katolicką w Chinach kontynentalnych oczekuje arcybiskup Tajpej od prezydenta kraju.
W sobotę reelekcję na tym stanowisku wywalczył prochiński polityk Ma Ying-jeou. Przewodniczący konferencji episkopatu Tajwanu abp John Hung Shan-chuan wyraził przekonanie, że zwycięstwo prezydenta Ma może okazać się korzystne dla kształcenia duchownych pochodzących z komunistycznych Chin, którzy odbywają studia kościelne na Tajwanie. Zdaniem arcybiskupa Tajpej w ten sposób możliwe jest również polepszenie relacji między Stolicą Apostolską a Chinami kontynentalnymi.
Natomiast Kościół na Tajwanie oczekuje od nowej kadencji prezydenckiej, że skoncentruje się ona na zwalczaniu rosnącej biedy. W tym wypadku konieczny jest lepszy system podatkowy, który zapewni redystrybucję zasobów i bardziej sprawiedliwy jego udział w rozwoju kraju. Placówki charytatywne dopominają się z kolei większego zaangażowania środków państwowych, ponieważ ich istnienie nie może zależeć od prywatnych dobroczyńców.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.