Przedstawiciel amerykańskiego Departamentu Stanu spotka się 23 lutego w Pekinie z przedstawicielem Korei Północnej, by rozmawiać o programie nuklearnym Phenianu - powiadomił departament w poniedziałek.
Z wysłannikiem USA Glynem Davisem spotka się wiceminister spraw zagranicznych Korei Północnej Kim Kye Gwan - przekazała rzeczniczka Departamentu Stanu Victoria Nuland.
Celem rozmów jest powrót do międzynarodowych negocjacji w sprawie rezygnacji Phenianu z programu nuklearnego w zamian za międzynarodową pomoc gospodarczą. Będzie to trzecia runda, od lata zeszłego roku, rozmów dwustronnych i pierwsza po śmierci w grudniu przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Ila.
Agencja Associated Press zauważa, że spotkanie może sygnalizować gotowość Phenianu do kontaktów z Waszyngtonem i do reakcji na zastrzeżenia wspólnoty międzynarodowej.
Rozmowy sześciostronne (między dwiema Koreami, USA, Chinami, Rosją i Japonią) na temat denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego utknęły w martwym punkcie w grudniu 2008 roku. Od tego czasu Korea Płn. przeprowadziła bliżej niesprecyzowany eksperyment nuklearny oraz test własnej rakiety balistycznej dalekiego zasięgu.
Ocenia się, że w toku swoich prac nuklearnych Korea Północna uzyskała materiały rozszczepialne wystarczające do wyprodukowania nawet 10 bomb atomowych.(PAP)
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.