Pracownicy Zakładów Aktywności Zawodowej z Podkarpacia są bohaterami telewizyjnej kampanii społecznej promującej zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Spoty można zobaczyć w TVP Rzeszów, a od września podobna akcja będzie prowadzona na antenie TVP Kraków.
Podstawowym celem Zakładów Aktywności Zawodowej (ZAZ) jest przygotowanie osób niepełnosprawnych do życia i pracy w otwartym środowisku. Na Podkarpaciu działa osiem takich placówek; zatrudnionych jest w nich ok. 300 osób.
Kampania, która rozpoczęła się w środę jest częścią projektu, realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu (Podkarpackie).
Jak poinformował PAP kierownik tego projektu Mariusz Mituś, reklamy mają zwiększyć świadomość społeczeństwa i pokazać, że ZAZ-y tworzą nie tylko warunki do pracy dla osób wykluczanych społecznie, ale muszą działać w realiach gospodarki rynkowej.
Spoty reklamowe, które w środę po raz pierwszy zostały zaprezentowane w Rzeszowie, informują o profilu działalności każdego ZAZ-u, który bierze udział w projekcie. Wśród nich jest m.in. jeden pokazujący produkcję mebli i wyrobów z wikliny, które powstają w zakładzie w Nowej Sarzynie.
Lektorem reklam promujących podkarpackie ZAZ-y jest Krystyna Czubówna.
Projekt "Inkubator Zakładów Aktywności Zawodowej Województwa Podkarpackiego" realizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego budżet to ponad 1 mln zł.
W Polsce istnieje ponad 60 Zakładów Aktywności Zawodowej.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.