Dane diecezji, biskupów, gremiów Episkopatu, spis instytucji kościelnych w kraju i za granicą. Ponadto statystyki praktyk religijnych Polaków, powołań oraz ilości parafii w diecezjach. Te wszystkie dane gromadzi Informator Konferencji Episkopatu Polski na rok 2012.
Informator jest źródłem danych teleadresowych do najważniejszych instytucji Kościoła katolickiego, tak w kraju, jak i za granicą. Zostały w nim uwzględnione dykasterie watykańskie, Polskie Misje Katolickie czy instytucje powołane przez Konferencję Episkopatu Polski. W części prezentującej diecezje zostały zaprezentowane, po katedrach i sanktuariach, seminaria duchowne. W Informatorze zebrano zdjęcia i opisy przybliżające dzieje danego seminarium.
Znajdziemy w nim również podstawowe dane o wszystkich biskupach polskich, a także o strukturach Konferencji Episkopatu Polski. W Informatorze uwzględniono terminarz spotkań Episkopatu i działań duszpasterskich zaplanowanych na rok 2012.
Z uwagi na przypadające w tym roku 20-lecie reorganizacji struktur administracyjnych Kościoła w Polsce, w Informatorze znalazły się dane dotyczące zmian, jakie wprowadziła bulla Jana Pawła II „Totus Tuus Poloniae populus”. Są także informacje o obsadzie diecezji polskich od 25 marca 1992 r., czyli spis ordynariuszy i sufraganów z latami posługi. Od chwili reorganizacji Kościoła w Polsce zmarło 43 biskupów. Ich spis także znajdziemy w Informatorze.
Rok 2012 to także czas jubileuszowy dla samego Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, który 30 lat temu – 15 października 1982 r. – rozpoczął oficjalnie pracę w siedzibie przy skwerze Kard. S. Wyszyńskiego 6 (dawniej ul. Wronia 84) w Warszawie. W części, gdzie znajdują się dane teleadresowe Sekretariatu, zamieszczono krótką wzmiankę o historii budynku, a także zdjęcia, m.in. z uroczystości wmurowania kamienia węgielnego przez kard. Stefana Wyszyńskiego czy poświęcenia budynku przez kard. Józefa Glempa.
Informator Konferencji Episkopatu Polski na rok 2012 wydało tarnowskie wydawnictwo diecezjalne „Biblos”.
... ocenił węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.
Wcześniej delegacja protestujących przekazała swoje postulaty wobec KE.
Każdy z nich otrzymał wynagrodzenie 210 razy większe niż przeciętnie zarabiający pracownik.
Z powodu trwających w nich konfliktów zbrojnych, terroryzmu i przestępczości.