Do tego, aby Polacy pozostali prawdziwymi katolikami i pociągnęli wszystkie kraje Europy z powrotem ku Jezusowi, zaapelował indyjski charyzmatyk o. James Manjackal. Prowadzi on czterodniowe rekolekcje ewangelizacyjne w wielkopolskim Czarnkowie, w których uczestniczy przeszło tysiąc osób z całej Polski.
Podczas rekolekcji ewangelizacyjnych odbywających się w dniach 8-11 marca w hali widowiskowo-sportowej przy gimnazjum w Czarnkowie, o. James Manjackal podzielił się z ich uczestnikami świadectwem swojego uzdrowienia fizycznego i duchowego, którego doświadczył jako młody kapłan. Od tamtej pory, jak wspominał, poświęcił się głoszeniu Słowa Bożego.
„Polacy macie szczególne zadanie abyście pozostali prawdziwymi katolikami, abyście wszystkie kraje Europy pociągnęli z powrotem ku Jezusowi” – przekonywał w rozmowie z KAI o. Manjackal, wyjaśniając, że to właśnie dlatego głosi w naszym kraju tak wiele rekolekcji. „Przychodzę tutaj, aby pociągnąć was ku dobru i ku zbawieniu” – mówił charyzmatyk.
Prosił on również Polaków, żeby byli czujni i pozbyli się wszystkiego, co nie pochodzi od Boga. Tłumaczył, że tak w Polsce, jak i w całej Europie nie doświadczamy wielkiej mocy Pana Jezusa, dlatego, że poszliśmy na wiele kompromisów ze złem. Diabeł bowiem, jak zauważył o. James przynosi ciemność naszym duszom i zaślepia nasze oczy. Natomiast prawdziwą mądrość i poznanie prawdy przynosi Duch Święty.
Rekolekcjonista obrazowo wyjaśniał również, że w wodzie można płynąć z prądem, albo pod prąd. „Spójrzcie na rzekę: żywe ryby płyną pod prąd, a zdechłe z prądem. A więc czy chcesz być w tym świecie chrześcijaninem martwym, czy żywym? – pytał o. Manjackal, podkreślając, że żywy chrześcijanin musi płynąć pod prąd współczesnych czasów, czyli zachowywać wartości i zasady chrześcijańskiego życia, tego wszystkiego, czego naucza Biblia i Kościół.
„Czytajcie Biblię i Katechizm Kościoła Katolickiego, módlcie się na Różańcu, odmawiajcie Koronkę do Miłosierdzia Bożego, odprawiajcie Drogę Krzyżową i trwajcie w sakramentach Kościoła. a wtedy zobaczycie wielka moc naszego Pana” – prosił charyzmatyk przypominając, że Bożą wolą dla naszego życia jest świętość.
Organizatorem rekolekcji w Czarnkowie jest parafia pw. św. Marii Magdaleny w tym mieście. Natomiast z inicjatywą zaproszenia o. Jamesa Manjackala wyszedł ks. wikariusz Rafał Pleszewa, dekanalny duszpasterz młodzieży.
„Dwukrotnie uczestniczyłem w rekolekcjach z o. Jamesem, przez którego posługę rozlewa się niesamowita łaska Boża. Dlatego też pragnąłem podzielić się tym, co sam przeżyłem z moimi parafianami” – mówi w rozmowie z KAI ks. Pleszewa dodając, że pomysł organizacji rekolekcji podchwycili księża z sąsiednich parafii, którzy również traktują je jako mocny impuls do nawrócenia się do Boga dla uczestniczących w nich osób.
Ks. Pleszewa wyjaśnia, że już w październiku ub. r. ruszyła wielka akcja przygotowania się do tych rekolekcji poprzez modlitwę i post, w której wzięło udział przeszło 200 chętnych osób. Niektórzy kapłani dekanatu czarnkowskiego włączyli się także w inicjatywę sprawowania Mszy św. gregoriańskich w intencji rekolekcji.
„Przygotowanie rekolekcji to był ogromny wysiłek organizacyjny, ale też modlitewny, który podjęło bardzo dużo osób: kapłanów, świeckich, zaangażowanych w grupy duszpasterskie działające w parafiach naszego dekanatu i wolontariuszy” – przekonuje ks. Pleszewa wyjaśniając, że same rekolekcje doszły do skutku po otrzymaniu zgody władzy duchownej i dzięki życzliwości władz miasta.
Dzięki temu może brać w nich udział przeszło tysiąc osób z Czarnkowa i okolic, ale także z całej archidiecezji poznańskiej i z różnych stron Polski, m.in. z Ostrołęki, Białegostoku, Łodzi i z terenu województw rzeszowskiego czy podkarpackiego.
Ojciec James Manjackal urodził się w 1946 r. w Cheruvally, w Południowych Indiach. Święcenia kapłańskie przyjął w 1973 r. w Kongregacji Misjonarzy Św. Franciszka Salezego.
O. Manjackal najpierw rok pracował na misji w Visakhapatnam, a następnie został wykładowcą w seminarium w Ettumanoor. Wówczas też przeżył osobiste spotkanie z Jezusem i doznał potężnego doświadczenia działania Ducha Świętego. Został uleczony fizycznie oraz duchowo i od tego momentu zaczął głosić charyzmatyczne rekolekcje na całym świecie. W sumie, jak przyznaje, odwiedził już 102 kraje na całym świecie i wszędzie dostrzegał wielkie pragnienie Słowa Bożego.
Pierwsze takie rekolekcje ewangelizacyjne o. Manjackal przeprowadził w 1976 r. w swoim ojczystym języku − Malayalam. Obecnie mieszka w Mermier Bhavan, w indyjskim mieście Bangalore, kontynuując posługę kapłańską wśród chrześcijan i ludzi innych wyznań na całym świecie. Głosi rekolekcje, prowadzi kongresy i odprawia Msze św. z modlitwą o uzdrowienie, przeprowadzał też misje pośród muzułmanów. O. Manjackal jest również autorem książek, z których najbardziej znana pt. „33 Modlitwy Charyzmatyczne” została przetłumaczona na kilkanaście języków.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.