Obrońcy życia apelują, by 27 kwietnia - czyli w kolejną rocznicę uchwalonej w 1956 r. ustawy aborcyjnej - obchodzono Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka.
Ustawa obowiązywała do 7 stycznia 1993 r., na jej mocy zabito ponad 20 milionów nienarodzonych dzieci. Zdaniem sygnatariuszy apelu, śmierć nienarodzonych obciąża "wielkim grzechem sumienia ustawodawców, milionów ojców, matek, pracowników służby zdrowia, dziennikarzy".
Obrońcy życia zwracają uwagę, że obecnie w Polsce w całym społeczeństwie rośnie szacunek wobec życia poczętych dzieci, do czego przyczynił się także Jan Paweł II, uznawany za największego na świecie obrońcę człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Przypominają, że jeszcze jako kard. Karol Wojtyła razem z kard. Stefanem Wyszyńskim wielokrotnie ostrzegał on przed tragicznymi konsekwencjami straszliwej "rzezi niewiniątek", która działa się w naszym kraju.
"Bóg – Dawca życia jest Bogiem Wszechmocnym i Miłosiernym. Prośmy Go więc z głęboką skruchą i pokorą, ale także z wielką ufnością o przebaczenie winnym i o miłosierdzie dla całego narodu - czytamy w apelu obrońców życia. - Prośmy z ufnością o miłosierdzie dla każdej matki, której zabrakło miłości macierzyńskiej. Prośmy o miłosierdzie dla każdego ojca, który uciekł od odpowiedzialności za życie swego dziecka i nie stanął w jego obronie. Prośmy o miłosierdzie dla lekarzy i pielęgniarek, których ręce zostały wykorzystane przeciw życiu nienarodzonych dzieci. Prośmy o miłosierdzie dla ustawodawców, którzy umożliwili zabijanie najmniejszych Polaków".
Sygnatariusze apelu proszą też o modlitwę za tych, którzy "niszczą poczęte istoty ludzkie" poprzez procedurę in vitro.
"Niech każdy katolik, do którego dotrze ten apel, włączy się w narodową ekspiację poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej, odmówienie Różańca Świętego czy Koronki do Bożego Miłosierdzia. Prośmy i zachęcajmy innych do włączenia się w obchody Narodowego Dnia Pokuty za grzechy przeciw życiu człowieka. Niech 27 kwietnia stanie się ogólnonarodowym dniem wielkiego modlitewnego wołania do Boga o przebaczenie i miłosierdzie dla całego narodu" - głosi apel, pod którym podpisało się 60 osób należących do ruchów i stowarzyszeń lub aktywnie angażujących się w obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
W Monrowii wylądowali uzbrojeni komandosi z Gwinei, żądając wydania zbiega.
Dziś mija 1000 dni od napaści Rosji na Ukrainę i rozpoczęcia tam pełnoskalowej wojny.
Są też bardziej uczciwe, komunikatywne i terminowe niż mężczyźni, ale...
Rodziny z Ukrainy mają dostęp do świadczeń rodzinnych np. 800 plus.
Ochrona budynku oddała w kierunku napastników strzały ostrzegawcze.
Zawsze mamy wsparcie ze strony Stolicy Apostolskiej - uważa ambasador Ukrainy przy Watykanie.