Była narzeczona obecnego premiera Wielkiej Brytanii, Davida Camerona wstąpiła przed czterema laty do benedyktynek i jest mniszką klauzurową – donosi londyński dziennik "Daily Mail".
Licząca obecnie 48 lat Laura Adshead od wiosny 1990 do lata 1991 r. pracując w kwaterze głównej Partii Konserwatywnej spotykała się z Cameronem, a następnie zrobiła zawrotną karierę w USA jako menadżerka. Pomimo sukcesów zawodowych pogodę ducha odnalazła dopiero wstępując do klasztoru w stanie Connecticut, gdzie mieszka z 36 współsiostrami. Obecnie jest siostrą John Mary. Między innymi o niej opowiada nominowany w tym roku do Oscarów krótkometrażowy film „God Is The Bigger Elvis”.
Siostra John Mary wstaje o godzinie drugiej w nocy na modlitwy, następnie uczestniczy we Mszy św., zmywa garnki, pracuje w gospodarstwie i wykonuje normalne prace domowe.
Laura Adshead ukończyła studia na Uniwersytecie w Oksfordzie, a następnie podjęła pracą w centrali Partii Konserwatywnej w Londynie. Tam właśnie poznała Camerona. Była to relacja bardzo intensywna, na tyle, że jak piszą biografowie obecnego brytyjskiego premiera po zerwaniu postanowił on, iż nigdy więcej nie będzie spotykał się z kobietami związanymi z polityką. Taką właśnie osobą jest jego żona Samantha, którą poślubił w 1996 r.
Natomiast Laura była następnie przez pewien czas sekretarką premiera Johna Majora, po czym postanowiła zostać menadżerką. Osiągnęła w tej dziedzinie spore sukcesy, żyjąc w pełni „światowym życiem” najbogatszych mieszkańców Nowego Jorku. Nie ustrzegła się jednak stresów, ucieczki w alkohol i narkotyki. W 2008 r. podjęła życiową decyzję. Oświadczyła matce, że idzie do klasztoru. Na te słowa matka powiedziała: „To dobrze, to właściwy wybór”. Jak do tej pory młoda zakonnica jest o tym przekonana i przebywa drogę formacji, przed złożeniem ślubów wieczystych.
Zobacz ją na filmie:
TheGrammys2013
British Prime Minister David Cameron's Former Lover Becomes a Nun Called Sister John Mary
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.
W środę odbyło się kilka pogrzebów ofiar, wśród których były całe rodziny.
Na to trzydniowe, międzynarodowe spotkanie przybędzie ok. 30 osób z Polski.