Biskupi USA z aprobatą przyjęli decyzję Sądu Najwyższego, który zakwestionował nowe przepisy prawa imigracyjnego w stanie Arizona. Zezwalały one na aresztowania bez nakazu sądowego podejrzanych o szukanie pracy, nielegalnie przebywających na terenie stanu, a także wcześniej deportowanych.
Hierarchowie podkreślają, że decyzja Sądu Najwyższego wychodzi naprzeciw ich zachętom do ustanowienia sprawiedliwego i bardziej ludzkiego prawa imigracyjnego.
Abp José Horacio Gómez powiedział, że cały episkopat solidaryzuje się z biskupami w Arizonie, którzy sprzeciwiali się wprowadzeniu tak restrykcyjnego dla migrantów prawa. Przewodniczący Komisji Biskupów USA ds. Migracji dodał, że wspomniana decyzja potwierdza zdecydowaną politykę rządu federalnego w odniesieniu do kwestii imigracyjnych. Wezwał, by nie kontynuować prac nad rozwiązaniami podobnymi do zastosowanych w Arizonie. Zasugerował raczej reformy na poziomie ludzkim, które nie pozwolą na nadużycia i będą właściwie chronić rodziny osób poszukujących lepszej przyszłości w Stanach Zjednoczonych.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.