Niespełna godzinę po przyjeździe do hotelu w Wieliczce, Cesare Prandelli i jego 13 współpracowników kolejny raz wyruszyło w pielgrzymce do Łagiewnik - informuje Polskie Radio.
"Jestem dumny ze swoich piłkarzy, ze swojej młodej drużyny. To był jej wielki mecz. Byliśmy dobrze przygotowani do tego spotkania i mieliśmy odpowiedni pomysł, jak ten mecz rozegrać. Znaliśmy słabsze strony Niemców i staraliśmy się je wykorzystać, a sami próbowaliśmy spożytkować nasze atuty, m.in. długo utrzymywać się przy piłce” – mówił po wygranym spotkaniu z Niemcami selekcjoner Włochów.
Przyznał, że Balotelli i reszta drużyny zagrali świetnie. Znany z katolickich przekonań Włoch zdaje sobie jednak sprawę, że Ktoś jeszcze czuwa nad jego drużyną. By podziękować, znów pielgrzymował. Z informacji Polskiego Radia wynika, że pielgrzymka miała miejsce w nocy. Jak dowiedzieliśmy się w łagiewnickim sanktuarium, miała ona charakter czysto prywatny. Na Włochów nikt nie czekał, nie było żadnego specjalnego przyjęcia czy nabożeństwa. Nie udało nam się nawet jednoznacznie potwierdzić, że Prandelli tam w ogóle był. Włosi swoje pielgrzymowanie chcą pozostawić w sferze prywatnej.
Media jednak co rusz informują o pobożności trenera i jego sztabu. Jak wynika ze znanych do tej pory doniesień, Prandelli i jego współpracownicy już drugi raz poszli do leżącego niedaleko od Wieliczki Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Pierwszy raz byli tam po wygranym ćwierćfinale z Anglikami. Jeszcze wcześniej, po wyjściu z grupy Prandelli zabrał swoich współpracowników ze sztabu szkoleniowego na pieszą pielgrzymkę do klasztoru kamedułów na Bielanach.
Piłkarze już regenerują siły przed finałem, tymczasem trener próbuje znaleźć receptę na świetnie grających Hiszpanów. W swojej pracy szuka wsparcia Niebios. Czy włoskie prośby wznoszone do nieba zostaną spełnione, okaże się w niedzielę. Jaki jednak by nie był finałowy wynik, Cesare Prandelli już wygrał w konkursie na najpobożniejszego trenera tych mistrzostw.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.