Fundacja Pro - prawo do życia będzie organizatorem zgromadzenia publicznego, podczas Przystanku Woodstock 2012. Jego celem jest zwrócenie uwagi publiczności Festiwalu na praktyki związane z aborcją eugeniczną, w wyniku której co roku zabija się w Polsce ponad 600 dzieci.
Podczas zgromadzenia zbierane będą również podpisy pod petycją do władz państwowych z apelem o zapewnienie prawnej ochrony wszystkim chorym dzieciom, zwłaszcza dzieciom z zespołem Downa.
Marcin Musiał z Fundacji Pro - prawo do życia przypomniał w rozmowie z KAI, że w 2009 roku na Przystanku Woodstock doszło do zniszczenia wystawy „Wybierz życie”. Jego zdaniem prawda o aborcji nie podobała się organizatorom Festiwalu.
„W tym roku chcemy wrócić i dotrzeć do wielu młodych ludzi, którzy są przecież wrażliwi na los dzieci, w tym wcześniaków, bo zbierają na nie pieniądze w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" - zaznacza Musiał. Jego zdaniem akcje w ramach WOŚP nie przekładają się jednak na wrażliwość wobec nienarodzonych dzieci. - A to właśnie tym dzieciom należy się największa ochrona i o tym chcemy przypomnieć podczas tegorocznego Przystanku Woodstock - dodał.
Antyaborcyjna wystawa w Kostrzynie nad Odrą pojawi się 2 sierpnia, w dniu rozpoczęcia Przystanku Woodstock.
Fundacja Pro - prawo do życia jest organizacją pozarządową walczącą o prawo do życia dla każdego nienarodzonego dziecka. Fundacja zorganizowała kilkaset wystaw Wybierz Życie, które pokazują prawdę na temat aborcji.
Członkowie organizacji zebrali ponad 600 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującej zabijania dzieci nienarodzonych w Polsce.
Od 2011 roku regularnie organizuje w całym kraju pikiety przeciwko zabijaniu w polskich szpitalach dzieci z zespołem Downa. Dzięki kampaniom Fundacji Pro - prawo do życia już 86 proc. Polaków (wg badań CBOS) opowiada się za pełną ochroną życia.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.