Newsweekowy obciach

Nowa okładka „Newsweeka” znowu prowokuje. Tym razem przedstawia publicystę katolickiego Szymona Hołownię i księdza Wojciecha Lemańskiego. Tytuł numeru brzmi: „Ksiądz kontra katolik”. Redaktor naczelny tego tygodnika pragnie uratować polski katolicyzm, przedstawiając czytelnikom takie niedorzeczne artykuły. Ponownie!

Jak wiemy Szymon Hołownia opuścił „Newsweek” po coraz częstszych atakach na Kościół katolicki, jakie stały się codzienną strawą redaktora naczelnego pana Tomasza Lisa. Tomasz Lis, chcąc uchodzić za najlepszego naczelnego w Polsce, postanowił pożyczyć swojego ulubionego księdza - blogera z portalu naTemat, by zaatakować „zdrajcę” Hołownię.

Co z tego wyszło. Niestety bardzo ubogi i antykatolicki tekst ukazujący, że w Kościele mamy do czynienia z dwoma biegunami: postępowym i ortodoksyjno - talibowym. Ten pierwszy ma na uwadze każdego człowieka, ten drugi jest tylko dla tych, którzy ślepo wierzą. Można pokusić się o stwierdzenie, że Lis specjalnie wywołuje takie napięcia i sieje chorobliwe podziały pośród swoich czytelników. Przecież po ostatnim numerze tygodnika „Newsweek”, w którym pojawiła się informacja, że 60 proc. księży utrzymuje kontakty seksualne z kobietami, pokazał jasno, do czego dąży Tomasz Lis.

Najbardziej bulwersujące jest jednak to, że w grę Lisa zaczynają bawić się księża. Osoby duchowne powinny być głosem ortodoksji wiary katolickiej, pasterzami, osobami, które prowadzą wiernych do pełnej jedności z Chrystusem, a nie sługami antykatolickiej patologii jednego człowieka, który sieje zgorszenie swoim tygodnikiem.

Ks. Lemański może mieć swoje zdanie na wiele spraw niezwiązanych z nauką Kościoła katolickiego, ale ma prawo i obowiązek głosić wiarę w Chrystusa, czyli wiarę Kościoła Katolickiego, na czele którego stoi Papież. To co wyprawia ks. Lemański, można porównać do „użytecznego idioty”, który został zapożyczony do głoszenia pewnych treści odpowiednio dobranych do ról.

Czytelnik tygodnika „Newsweek” wyrobi sobie opinie o Kościele właśnie przez takich „pożytecznych idiotów”. A wtedy jest już za późno, by leming nie wpadł do morza z pozostałymi.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
16°C Czwartek
rano
16°C Czwartek
dzień
16°C Czwartek
wieczór
16°C Piątek
noc
wiecej »