Auschwitz w reklamie firmy gazowej

Internetową wizytówką estońskiej firmy gazowej GasTerm było zdjęcie przedstawiające bramę wjazdową niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau z napisem "Arbeit macht frei" - informuje "Nasz Dziennik".

Pod zdjęciem tym firma zamieściła hasło "Ogrzewanie gazowe - uniwersalne, wygodne i efektywne". Wyświetlane było na przemian ze zdjęciem palnika kuchenki gazowej.

Olbrzymia fala protestów Estończyków spowodowała, że skandaliczna reklama została zmieniona. Pozostawiono tylko zdjęcie zwykłego palnika gazowego.

Jak podaje portal Lenta.ru, sprawa wyszła na jaw 23 sierpnia czyli w dniu, w którym w Europie obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Nazizmu i Stalinizmu. Prezes GasTermu Sven Linros przeprosił za ten - jak to nazwał- incydent. Podkreślił, że była to jedynie "niewielka prowokacja", a spółka nie miała złych intencji - czytamy w "Naszym Dzienniku".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • obiektiv
  28.08.2012 07:57
  Skoro była to prowokacja a nie czyjaś np. pomyłka przez brak wiedzy - to ewidentnie są to złe intencje. Żal że takie pomysły przychodzą ludziom do głowy :(
 • Judyta
  28.08.2012 12:26
  Ja tylko tak na marginesie chciałam dodać, że to Armia Czerwona w 1944 r. wyzwoliła obóz Auschwitz - Birkenau na rozkaz przymusowo znienawidzonego przez wszystkich Stalina. Jest mi bardzo przykro, zwłaszcza w kontekście wczorajszej dyskusji na temat Lenina, iż takie są niestety, dla niektórych niewygodne, fakty.
  Alianci, osławieni przez prawicową IPN - owską propagandę, nie kiwnęli w tym kierunku nawet palcem.
  To ci znienawidzeni przez wszystkich komuniści otoczyli troskliwą i czułą opieką więźniów obozowych nie zważając na to, iż byli wśród nich Żydzi, Polacy czy jeńcy radzieccy.
  Jestem dumna z tego, że całą duszą popieram komunizm, a wracając jeszcze do wczorajszej wymiany zdań i insynuacji jakoby to Lenin wymordował miliony ludzi, pragnę zaznaczyć, że w średniowieczu to Kościół mordował innowierców i to na wiele szerszą skalę, stosując tortury tak okrutne, iż Stalin, Lenin, i wielu innych "zbrodniarzy komunistycznych" mogłoby się od Kościoła uczyć.

  Niech Bóg błogosławi całą Redakcję "Gościa Niedzielnego" oraz wszystkich szanownych Forumowiczów i Komentatorów
 • Apostata
  28.08.2012 15:36
  Zakłamanie katolików. Tutaj udają, że tak potępiają obozy zagłady ale gdy przypomina się jak w Chorwacji katolicy zakładali swoje obozy śmierci, to albo uciekają od tematu, albo tłumaczą się, ze tak trzeba bo to "ewangelizacja".
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  5°C Wtorek
  noc
  7°C Wtorek
  rano
  8°C Wtorek
  dzień
  8°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »