Reklama

Poczwórne szczęście

W poznańskiej klinice urodziły się pierwsze lubuskie czworaczki. Rodzice dziewczynek to gorzowskie małżeństwo - Barbara i Radosław Bełzowie. Tosia, Tatiana, Amelka i Maja przyszły na świat w 30 tygodniu ciąży przez cięcie cesarskie.

Reklama

O wyjątkowych narodzinach poinformował w poniedziałek PAP ojciec czworaczków, Radosław Bełza.

"Stan dziewczynek jest stabilny i nabierają one siły z każdą godziną. Przyszły na świat jako wcześniaki z wagą ok. 1 kg. Mama czuje się dobrze i dochodzi do siebie po trudach narodzin pod baczną obserwacją lekarzy i personelu z Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu" - powiedział Bełza.

Termin rozwiązania był dla rodziców zaskoczeniem, gdyż według planu porodowego miało ono nastąpić trzy tygodnie później. Stało się jednak inaczej i w miniony piątek o godz. 2.20 jako pierwsza przyszła na świat Tosia, po niej Tatiana i Amelka, a na koniec Maja. Rodzice o tym, że czeka ich "poczwórne" szczęście dowiedzieli się na początku maja.

"Lekarze przewidują, że nasze maleństwa pozostaną w szpitalu nawet do dwóch miesięcy. To normalna procedura przy narodzinach czworaczków. Dziewczynki, które przebywają w inkubatorach, muszą nabrać sił i przybrać na wadze. Jeśli wszytko pójdzie dobrze mając dwa kilogramy będą mogły opuścić szpital i przyjechać do domu, gdzie wszystko jest już dla nich przygotowane" - powiedział ojciec czworaczków.

Radosław Bełza pracuje w branży telekomunikacyjnej, jego żona w handlu. To ich pierwsze dzieci, a do ich poczęcia doszło w sposób naturalny. Mężczyzna ma jeszcze syna z poprzednią żoną. Rodzicie dziewczynek nie są zamożnymi ludźmi, dlatego też liczą na pomoc miasta i sponsorów.

"Opieka nad czworaczkami to cztery razy szczęścia, ale także obowiązków i wydatków. Nie boimy się tego, ale nie ukrywamy, że każda pomoc, zarówno ta duchowa jak i materialna będzie dla nas i naszych dzieci bezcenna" - powiedział Bełza.

Bożena Nowak z Ośrodka Badań Demograficznych Urzędu Statystycznego w Olsztynie potwierdziła PAP, że dziewczynki są pierwszymi czworaczkami w województwie lubuskim.

Czworaczki z ciąży samoistnej czyli bez in vitro i technik wspomaganego rozrodu zdarzają się raz na 700 tysięcy porodów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
5°C Niedziela
wieczór
3°C Poniedziałek
noc
2°C Poniedziałek
rano
3°C Poniedziałek
dzień
wiecej »

Reklama