"Polityka" opublikowała dane sprzedaży tygodników za wrzesień. Wybiórczo. Pominęła lidera, którym jest "Gość Niedzielny". Można odnieść wrażenie, że twórcy i wydawcy "Polityki" widzą tylko na jedno oko. Lewe.
Na stronie internetowej "Polityki" możemy znaleźć następujący komunikat:
"Według opublikowanych właśnie danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, obejmujących okres do końca września, POLITYKA trzeci miesiąc z rzędu znajduje się na czele rankingu sprzedaży tygodników opinii w Polsce."
W przytoczonym rankingu "Polityka" nieznacznie wyprzedza "Uważam Rze" i "Newsweeka". Niestety autorzy informacji z jakichś powodów pominęli w swoim zestawieniu rzeczywistego lidera klasyfikacji - "Gościa Niedzielnego", również klasyfikowanego przez ZKDP.
Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, we wrześniu większość tygodników zanotowało spadki sprzedaży. Największe, bo 20,95-procentowe straty, zanotował „Przekrój”, którego sprzedaż wyniosła 15 860 egzemplarzy i spadła poniżej „Tygodnika Powszechnego”, który został sprzedany w ilości 16 033.
„Gość Niedzielny” odnotował niewielki spadek w stosunku do września ubiegłego roku – 0,41 procenta. Sprzedaż wyniosła w tym roku 134 643 egzemplarzy.
Będąca na drugiej pozycji „Polityka” straciła 1,20 proc. (130 229 egz.). Na trzecim miejscu lokuje się „Uważam Rze”. Sprzedaż tego tygodnika spadła w stosunku do ubiegłego roku o 8,17 proc. (129 884 egz.).
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.