"Polityka" opublikowała dane sprzedaży tygodników za wrzesień. Wybiórczo. Pominęła lidera, którym jest "Gość Niedzielny". Można odnieść wrażenie, że twórcy i wydawcy "Polityki" widzą tylko na jedno oko. Lewe.
Na stronie internetowej "Polityki" możemy znaleźć następujący komunikat:
"Według opublikowanych właśnie danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, obejmujących okres do końca września, POLITYKA trzeci miesiąc z rzędu znajduje się na czele rankingu sprzedaży tygodników opinii w Polsce."
W przytoczonym rankingu "Polityka" nieznacznie wyprzedza "Uważam Rze" i "Newsweeka". Niestety autorzy informacji z jakichś powodów pominęli w swoim zestawieniu rzeczywistego lidera klasyfikacji - "Gościa Niedzielnego", również klasyfikowanego przez ZKDP.
Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, we wrześniu większość tygodników zanotowało spadki sprzedaży. Największe, bo 20,95-procentowe straty, zanotował „Przekrój”, którego sprzedaż wyniosła 15 860 egzemplarzy i spadła poniżej „Tygodnika Powszechnego”, który został sprzedany w ilości 16 033.
„Gość Niedzielny” odnotował niewielki spadek w stosunku do września ubiegłego roku – 0,41 procenta. Sprzedaż wyniosła w tym roku 134 643 egzemplarzy.
Będąca na drugiej pozycji „Polityka” straciła 1,20 proc. (130 229 egz.). Na trzecim miejscu lokuje się „Uważam Rze”. Sprzedaż tego tygodnika spadła w stosunku do ubiegłego roku o 8,17 proc. (129 884 egz.).
Na obchody 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego. Odbędą się one w Izniku niedaleko Stambułu.
Według śledczych pożar był wynikiem podpalenia dokonanego na zlecenie wywiadu Federacji Rosyjskiej.
Ryzyko, że obecne zapasy żywności wyczerpią się do końca maja.
Decyzja jest odpowiedzią na wezwanie wystosowane wcześniej w tym roku przez więzionego lidera PKK.
To efekt dwustronnych rozmowach ministerialnych w weekend w Genewie.
„Proszę was, abyście świadomie i odważnie wybrali drogę komunikacji pokoju”
Referendum w sprawie odwołania rady miejskiej jest nieważne ze względu na zbyt niską frekwencję.