Modlitwa na kliknięcie

Warszawski kontemplacyjny klasztor benedyktynek sakramentek jako pierwszy w Polsce wprowadził możliwość prośby o modlitwę za pośrednictwem internetu. Na stronie www.sakramentki.opoka.org.pl wystarczy kliknąć w odpowiednim miejscu i wysłać intencję

Warszawski kontemplacyjny klasztor benedyktynek sakramentek jako pierwszy w Polsce wprowadził możliwość prośby o modlitwę za pośrednictwem internetu. Na stronie www.sakramentki.opoka.org.pl wystarczy kliknąć w odpowiednim miejscu i wysłać intencję do komputera przeoryszy, która poda ją siostrom. Dotąd w wysyłaniu zakonnicom intencji modlitewnych pośredniczyły chrześcijańskie portale.

Warszawskie sakramentki z Nowego Miasta jako jeden z nielicznych klasztorów kontemplacyjnych założyły swą własną stronę internetową dokładnie rok temu. Teraz będzie ona pośredniczyć w prośbach o modlitwę w różnych intencjach. Jest to jedyne miejsce w polskim internecie, gdzie można przekazać taką prośbę bezpośrednio u zakonnic, bez pośrednictwa takich stron jak Mateusz.pl czy Katolik.pl.

– Do sióstr zawsze przychodziło wielu ludzi prosząc o modlitewne wsparcie, dlatego pomysł poszerzenia możliwości kontaktu o internet przyjęły z entuzjazmem – opowiada KAI ks. dr Tomasz Stępień, rektor kościoła na Nowym Mieście i projektant strony internetowej sakramentek. Dodaje, że siostry właśnie tak odczytują swoje kontemplacyjne powołanie: wpierać nieustanną modlitwą ludzi w świecie.

Nadsyłane bezpośrednio przez stronę internetową prośby o modlitwę trafią do komputera przeoryszy klasztoru. Przeorysza odczyta je na najbliższej wspólnej modlitwie i wywiesi na specjalnej tablicy w klasztorze. Specjalny odnośnik na stronie sakramentek działa dopiero od początku lipca, ale już wpłynęło kilka intencji.

Gdy rok temu zakładano stronę sakramentek, przeorysza matka Joanna tłumaczyła KAI, że będzie ona pełnić przede wszystkim funkcję informacyjną, gdyż znajomość życia zakonnego w polskim społeczeństwie jest raczej słaba. – Jako klasztor z klauzurą papieską nie chcemy wpuszczać telewizji i innych mediów w nasze progi, ale odczytując znaki czasu, pragniemy dzięki internetowi poinformować o życiu kontemplacyjnym – wyjaśniała przeorysza. Obecna propozycja ma jeszcze bardziej przybliżyć korzystającym z internetu działalność i służbę klauzurowych sióstr z warszawskiego Nowego Miasta.

To na razie jedyna tego typu oferta w polskich zasobach globalnej sieci. Własne strony w internecie mają klauzurowe dominikanki, karmelitanki bose, ale nie mają jeszcze możliwości przesyłania próśb o modlitwę.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
22°C Wtorek
noc
17°C Wtorek
rano
24°C Wtorek
dzień
25°C Wtorek
wieczór
wiecej »