Stolica Apostolska: za czy przeciw globalizacji?

Stolica Apostolska solidaryzuje się z katolickimi ruchami i stowarzyszeniami, które mają moralne zastrzeżenia do procesu globalizacji i występują z konkretnymi żądaniami w tej materii pod adresem uczestników zbliżającego się szczytu G-8 w Genui.

Stolica Apostolska solidaryzuje się z katolickimi ruchami i stowarzyszeniami, które mają moralne zastrzeżenia do procesu globalizacji i występują z konkretnymi żądaniami w tej materii pod adresem uczestników zbliżającego się szczytu G-8 w Genui. Ich wiec w tamtejszym teatrze operowym San Carlo w sobotę 7 lipca oraz udział w nim arcybiskupa Genui kardynała Dionigiego Tettamanziego spotkały się z uznaniem przewodniczącego Papieskiej Rady “Iustitia et Pax” kardynała Franćoisa Xaviera Nguyen Van Thuana, czemu dał on wyraz w specjalnym liście.

Tłumacząc sens tej inicjatywy przed mikrofonami Radia Watykańskiego wietnamski kardynał kurialny przypomniał, że odwiedził wiele krajów Trzeciego Świata i widział rozczarowanie ich mieszkańców brakiem zainteresowania swym losem. Powiedział, że solidaryzuje się z młodymi katolikami zaangażowanymi w walce z głodem i ubóstwem na świecie.

Kardynał jest przekonany, że za kilka lat możni tego świata uświadomią sobie, iż upominający się o zainteresowanie położeniem tych narodów Papież miał rację. “Jestem realistą, nie pesymistą. Jeśli ludzkość żyje jak jedna wielka rodzina, globalizacja może przynieść wiele dobrego. Brałem kiedyś udział w dyskusji z Billem Gatesem i powiedziałem, że zgadzam się z nim, gdy mówi, że globalizacja to jedyne rozwiązanie problemu ubóstwa w tym tysiącleciu. Dodałem tylko, że pod warunkiem, iż będziemy ją realizować z poszanowaniem osoby ludzkiej” – podkreślił przewodniczący Papieskiej Rady “Iustitia et Pax”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
27°C Niedziela
wieczór
23°C Poniedziałek
noc
19°C Poniedziałek
rano
26°C Poniedziałek
dzień
wiecej »