![][1]Rozpoczęło się I Katolickie Sympozjum Wirtualne Legnica 2001, zorganizowane z okazji pięciolecia strony internetowej diecezji legnickiej [(www.kurialeg.rubikon.pl)][2]. Jednym z organizatorów sympozjum jest znany nie tylko w kregach katolickich pionier obecności polskiego Kościoła katolickiego w Internecie ks. Wi [1]: zdjecia/news/sympozjum1.gif [2]: http://www.kurialeg.rubikon.pl
Rozpoczęło się I Katolickie Sympozjum Wirtualne Legnica 2001, zorganizowane z okazji pięciolecia strony internetowej diecezji legnickiej (www.kurialeg.rubikon.pl). Jednym z organizatorów sympozjum jest znany nie tylko w kregach katolickich pionier obecności polskiego Kościoła katolickiego w Internecie ks. Wiesław Mróz, założyciel strony www.amen.pl.
Organizatorzy skoncentrowali się na wybranych tematach, które zostały zebrane w czterech działach:
Historicum: 5 lat doświadczeń (Co udało się dokonać w internecie i poprzez internet, wspomnienia i wymiana doświadczeń...)
Legislatorium: Prawo, etyka i komercja w internecie (Jaki jest internet, ocena internetu...)
Laboratorium futuricum: Technologie internetowe w służbie ewangelizacji (Jakie są możliwości internetu, netykieta itp.)
Desideratum: Modelowa strona diecezji (Jak powinna wyglądać strona diecezjalna, jak można korzystać w diecezji z internetu itd.)
Referaty dotyczące powyższych tematów będą sukcesywnie umieszczane na stronie Sympozjum w pierwszych dniach września 2001 r. Początkowo będą one dostępne tylko dla uczestników Sympozjum posiadających hasło dostępu - będą oni mogli umieszczać komentarze i pytania do autorów referatów. Natomiast po zakończeniu Sympozjum teksty zostaną udostępnione publicznie dla wszystkich zainteresowanych (bez hasła). Tak więc zamiast przyjeżdżać setki kilometrów i przysłuchiwać się kilkudziesięciu wykładom w ciągu kilkunastu godzin (w ciągu kilku dni) - uczestnicy będą mogli zapoznać się z materiałami sympozjalnymi w spokoju, w dogodnej dla siebie porze dnia (lub nocy). Będą mogli także zadawać pytania (jak na każdym posiedzeniu naukowym - po każdym wykładzie) - przy użyciu specjalnego formularza.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.