"Rycerz Niepokalanej" ma 80 lat

Msza święta 26 stycznia br. w kaplicy św. Maksymiliana Kolbego w Niepokalanowie rozpoczęła uroczystości związane z 80. rocznicą ukazania się pierwszego numeru "Rycerza Niepokalanej". Eucharystii przewodniczył i okolicznościowe słowo wygłosił prowincjał o. Grzegorz Bartosik. W uroczystej koncelebrze udział wzięli m.in. dyrektor Wydawnictwa Ojców Franciszkanów w Niepokalnowie o. Mirosław Jaremc

Msza święta 26 stycznia br. w kaplicy św. Maksymiliana Kolbego w Niepokalanowie rozpoczęła uroczystości związane z 80. rocznicą ukazania się pierwszego numeru "Rycerza Niepokalanej".
Eucharystii przewodniczył i okolicznościowe słowo wygłosił prowincjał o. Grzegorz Bartosik. W uroczystej koncelebrze udział wzięli m.in. dyrektor Wydawnictwa Ojców Franciszkanów w Niepokalnowie o. Mirosław Jaremczuk, obecny redaktor naczelny "Rycerza Niepokalanej" o. Piotr Lenart, a także kilkunastu kapłanów współpracujących z redakcją miesięcznika. Wśród zaproszonych gości byli m.in. parlamentarzyści i przyjaciele Niepokalanowa prof. Ryszard Bender i Marek Jurek.
Po Mszy odbyło się spotkanie podczas którego w miłej atmosferze uczestnicy spontanicznie wspominali i wypowiadali się na temat czasopisma i osobistych kontaktów i redakcją "Rycerza Niepokalanej". Byli wśród nich przedstawiciele wydawnictw katolickich i krąg wiernych odbiorców. Okazją do licznych refleksji i osobistych świadectw uczestników spotkania była prelekcja o. Romana Soczewki, niegdyś redaktora naczelnego "Rycerza Niepokalanej". O. Roman przybliżył zebranym genezę powstania "Rycerza" i ludzi, którzy wspierali założyciela miesięcznika - o. Maksymiliana Kolbego.
Na zakończenie spotkania w Niepokalanowie jego organizator o. Mirosław Jaremczuk, zachęcał wszystkie media katolicki do wspólnej pracy na rzecz budowy dobra wśród ludzi i pomagania wszystkim ludziom w coraz lepszym poznawaniu Niepokalanej, aby przez Nią zbliżali się do Boga.
Pismo "Rycerz Niepokalanej" zostało założone przez o. Maksymiliana Kolbego w 1922 r. Początkowo ukazywało się w Krakowie i Grodnie, a od 1927 r Teresinie pod Warszawą, gdzie św. Maksymilian założył nowy klasztor - słynny Niepokalanów. Pisany dostępnym językiem "Rycerz Niepokalanej" miał szerzyć Jej kult i prowadzić do Jej zwycięstwa nad ciemnościami zła. Tuż przed wojną pismo ukazywało się w nakładzie 1 mln egzemplarzy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
21°C Poniedziałek
noc
14°C Poniedziałek
rano
22°C Poniedziałek
dzień
23°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »