Mass media, Kościół, UE

W siedzibie Episkopatu Polski w Warszawie odbyło się w czwartek wspólne posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i przedstawicieli biskupów. Rozmawiano m.in. o Radiu Plus. Z członkami KRRiT spotkali się bp Sławoj Leszek Głódź, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu oraz członkowie Rady: biskupi Adam Lepa, Kazimierz Nycz, Jan Tyrawa. Obecny był także bp Piotr Libera - sekretar

W siedzibie Episkopatu Polski w Warszawie odbyło się w czwartek wspólne posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i przedstawicieli biskupów. Rozmawiano m.in. o Radiu Plus. Z członkami KRRiT spotkali się bp Sławoj Leszek Głódź, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu oraz członkowie Rady: biskupi Adam Lepa, Kazimierz Nycz, Jan Tyrawa. Obecny był także bp Piotr Libera - sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, o. Adam Schulz - rzecznik Konferencji Episkopatu Polski oraz przedstawiciele mediów katolickich.

Jak relacjonuje o. Adam Schulz spotkanie zdominowała tematyka związana z rozwojem środków przekazu w Polsce w perspektywie integracji z Unią Europejską. Podkreślano, że media katolickie, wsłuchując się w oczekiwania Polaków, w nadzieje i lęki różnych grup społecznych, mają tu do odegrania ważną rolę, przedstawiając stanowisko Stolicy Apostolskiej oraz Konferencji Episkopatu Polski. Winny one stawać się płaszczyzną dialogu tak, aby społeczeństwo mogło wyrobić sobie jasną opinię na temat przyszłości Europy oraz miejsca w niej Polski – zaznaczono.

Przewodniczący KRRiT Juliusz Braun przedstawił przebieg i rezultaty procesu koncesyjnego dla mediów kościelnych, zapoznał też zebranych z projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który został przekazany Rządowi RP.

Zwracając uwagę na potrzebę troski o pluralizm polskich mediów, omawiano m.in. kwestię zwiększenia zasięgu Radia "Plus" oraz telewizji "Niepokalanów-Puls".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
15°C Niedziela
wieczór
13°C Poniedziałek
noc
12°C Poniedziałek
rano
19°C Poniedziałek
dzień
wiecej »