Przed konferencją ONZ Jan Paweł II zaapelował do wspólnoty międzynarodowej o wielkoduszne i energiczne wysiłki na rzecz walki z ubóstwem i zacofaniem. W związku z rozpoczynającą się 19 marca w Monterrey w Meksyku konferencją ONZ na temat finansowania rozwoju Ojciec Święty podkreślił, że rosnące ubożenie coraz szerszych grup ludności w wielu krajach globu ziemskiego sprzeciwia się godności człowiek
Przed konferencją ONZ Jan Paweł II zaapelował do wspólnoty międzynarodowej o wielkoduszne i energiczne wysiłki na rzecz walki z ubóstwem i zacofaniem. W związku z rozpoczynającą się 19 marca w Monterrey w Meksyku konferencją ONZ na temat finansowania rozwoju Ojciec Święty podkreślił, że rosnące ubożenie coraz szerszych grup ludności w wielu krajach globu ziemskiego sprzeciwia się godności człowieka.
Jednocześnie Papież zwrócił uwagę na opublikowaną przed 35. laty encyklikę "Populorum progressio", w której jego poprzednik, Paweł VI, stwierdził, że rozwój jest nowym imieniem pokoju. Był to niezwykle istotny dokument ukazujący drogę do trwałego postępu ludzkości, powiedział Jan Paweł II.
W konferencji w Monterrey uczestniczą zwierzchnicy 40 państw, wśród nich prezydenci USA i Rosji, George W. Bush i Władimir Putin.
W śledztwie ws. darowizny Orlenu dla Watykanu w pandemii podejrzenie szkody na ponad 4,2 mln zł.
Chiny będą tez kontrolować ekspport wolframu, telluru, rutenu, molibdenu...
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozmawiał o tym z Donaldem Trumpem już jesienią 2024 r.
"W naszej rzeczywistości silnie obecny jest klerykalizm – i to obustronny."
Papież Franciszek otworzył w poniedziałek w Watykanie międzynarodowy szczyt na temat praw dzieci.