Kard. Jorge Medina Estevez zapowiedział wydanie katolickiego rytuału kremacji. Nad dokumentem pracuje Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, której prefektem jest kard. Estevez. - Dla Bożej wszechmocy nie ma różnicy między wskrzeszeniem ciała pogrzebanego i poddanego kremacji - oświadczył kardynał. Jego zdaniem, obrzęd kremacji "wymaga ewangelizacji". Podkreślił też, że Kościół odradza
Kard. Jorge Medina Estevez zapowiedział wydanie katolickiego rytuału kremacji. Nad dokumentem pracuje Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, której prefektem jest kard. Estevez. - Dla Bożej wszechmocy nie ma różnicy między wskrzeszeniem ciała pogrzebanego i poddanego kremacji - oświadczył kardynał. Jego zdaniem, obrzęd kremacji "wymaga ewangelizacji". Podkreślił też, że Kościół odradza trzymanie urny z prochami w domu i zaleca chowanie ich na cmentarzu.
Wypowiedź kard. Esteveza spotkała się z wielkim zainteresowaniem włoskich środków przekazu. Przypomniano, że do niedawna Kościół katolicki potępiał palenie zwłok, uznając to za praktykę niechrześcijańską. Dopiero w Kodeksie Prawa Kanonicznego z roku 1983 cofnięto wyraźny zakaz kremacji, o ile nie będzie ona podyktowana intencjami sprzecznymi z nauką katolicką.
Dane te podał we wtorek wieczorem rektor świątyni ksiądz Olivier Ribadeau Dumas.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.