Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów wyraziła zaniepokojenie możliwością rozszerzenia wojny w Ziemi Świętej, jak również zagrożeniem dla miejsc świętych trzech religii. W wydanym 17 kwietnia oświadczeniu zapewniła też o swoim współczuciu dla ofiar konfliktu palestyńsko-izraleskiego. Autorzy oświadczenia, dwaj współprzewodniczący Rady: Zdzisław Bielecki ze strony katolickiej i Selim Chazbijewic
Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów wyraziła zaniepokojenie możliwością rozszerzenia wojny w Ziemi Świętej, jak również zagrożeniem dla miejsc świętych trzech religii. W wydanym 17 kwietnia oświadczeniu zapewniła też o swoim współczuciu dla ofiar konfliktu palestyńsko-izraleskiego.
Autorzy oświadczenia, dwaj współprzewodniczący Rady: Zdzisław Bielecki ze strony katolickiej i Selim Chazbijewicz ze strony muzułmańskiej dodają, że "oba narody i oba państwa powinny znaleźć swoje miejsce na terytorium Palestyny".
Strona muzułmańska nawiązuje do stanowiska muftiego muzułmanów polskich dr. Jakuba Szynkiewicza, który uznał w roku 1932 prawo do istnienia państwa żydowskiego w Palestynie. Muzułmanie polscy traktują to oświadczenie jako fatwę czyli orzeczenie zgodne z doktryną wiary islamskiej.
Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów wyraziła opinię, że "Palestyńczycy jako naród, mają pełne prawo do własnego suwerennego państwa, które powinno powstać jak najszybciej. Analogicznie - jak twierdzi rada - takie samo prawo przysługuje Żydom jako narodowi i nie można odmawiać państwu Izrael prawa do istnienia i obrony. Oba narody i oba państwa powinny znaleźć swoje miejsce na terytorium Palestyny".
Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów, powstała w czerwcu 1997 r. Organizuje ona sesje naukowe, wspólne akcje charytatywne, wydaje oświadczenia. Jej przewodniczącym ze strony katolickiej jest Zdzisław Bielecki a ze strony muzułmańskiej Selim Chazbijewicz, imam meczetu w Gdańsku.
W Polsce żyje obecnie ok. 4,5 tys. muzułmanów. Blisko 99 proc. z nich to Tatarzy i ich potomkowie, zamieszkujący terytorium Rzeczpospolitej Obojga Narodów od 600 lat i kontynuujący tradycje swojej wiary.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.