Prymas Polski kard. Józef Glemp pobłogosławił dziś odrestaurowaną Kaplicę Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Renowacja był możliwa zwłaszcza dzięki wsparciu Polaków z zagranicy. Najstarszą, gotycką część kaplicy, odnowiono w latach 80. Teraz, po raz pierwszy od stu lat, wierni mogą zobaczyć dawny blask części renesansowo-barokowej kaplicy, z odnowionymi malowidłami stropu, uzupełnioną sztukaterią,
Prymas Polski kard. Józef Glemp pobłogosławił dziś odrestaurowaną Kaplicę Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Renowacja był możliwa zwłaszcza dzięki wsparciu Polaków z zagranicy. Najstarszą, gotycką część kaplicy, odnowiono w latach 80. Teraz, po raz pierwszy od stu lat, wierni mogą zobaczyć dawny blask części renesansowo-barokowej kaplicy, z odnowionymi malowidłami stropu, uzupełnioną sztukaterią, złoceniami i wielkimi ekranami, na których wiszą wota.
Ponad 12 tys. różnorodnych wotów, które również odnowiono i zakonserwowano z powrotem zawisło w jasnogórskiej kaplicy. Łącznie, we wszystkich częściach kaplicy znajduje się 13 tys. 184 wota, a w magazynach Jasnej Góry pozostaje jeszcze wiele tysięcy innych.
Kaplicę ufundowali w XVII wieku biskupi Maciej i Stanisław.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.