![][1]Pod hasłem "Poznać Chrystusa" kilka tysięcy osób przybyło na Jasną Górę w IV Pielgrzymce Młodych Słuchaczy Radia Maryja. Spotkanie zainaugurowała Koronka do Bożego Miłosierdzia, po której młodzi składali świadectwa. - Kiedy wydawało mi się, że nie ma już dla mnie nadziei, zacząłem wraz z Radiem Maryja modlić się na różańcu, słuchać katechez. To [1]: zdjecia/radiomaryja1.gif
Pod hasłem "Poznać Chrystusa" kilka tysięcy osób przybyło na Jasną Górę w IV Pielgrzymce Młodych Słuchaczy Radia Maryja. Spotkanie zainaugurowała Koronka do Bożego Miłosierdzia, po której młodzi składali świadectwa. - Kiedy wydawało mi się, że nie ma już dla mnie nadziei, zacząłem wraz z Radiem Maryja modlić się na różańcu, słuchać katechez. To był początek mojego wielkiego powrotu do Boga. Uświadomiłem sobie, że Pan Bóg po raz kolejny obdarzył mnie wolnością dziecka Bożego - mówił o swej drodze do Boga Rafał z Poznania.
W rozmowie z KAI dyrektor rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk, zwrócił uwagę, że to właśnie młodzież jest nadzieją i przyszłością. - Myślenie o ich wychowaniu to również myślenie o przyszłości Kościoła i Ojczyzny - mówił.
O. Piotr Andrukiewicz zapytany skąd bierze się fenomen przywiązania tylu młodych do Radia stwierdził, że pociąga ich autentyzm i prawda. - Jeśli ową prawdę głosi się w sposób bezkompromisowy to właściwie ona sama - prawda - przyciąga młodzież. Nie można pójść po najmniejszej linii oporu, bo tego jest pełno na co dzień.
Wśród intencji pielgrzymki znalazła się modlitwa za Ojca Świętego i owoce Jego podróży apostolskiej do Bułgarii. Młodzi, w przeddzień święta matki - jak sami mówili - przed najlepszą z Matek, prosili również w intencji wszystkich mam.
W homilii bp Józef Szamocki z Torunia przypominał młodym o wielkim powołaniu dzieci Bożych. - Żaden człowiek powołany do życia przez Pana Boga nigdy nie przestaje być Jego dzieckiem. Patrząc na was chcemy sobie przybliżyć tę wielką tajemnicę wiary - mówił biskup.
IV Pielgrzymkę Młodych Słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę zakończył koncert Tomka Kamińskiego.
Dziecko poniżej 13 lat nie powinno mieć konta na komunikatorach.
Na podstawie znalezionych paszportów ustalono, że uchodźcy pochodzili z Mali.
„Gdzie Bóg jest dzisiaj?” - to hasło XVI edycji popularnego festiwalu. Kiedy i gdzie się odbędzie?
Jego przełomowe dzieło zrewolucjonizowało współczesną filozofię moralną i polityczną.