Peregrynacja „Od Oceanu do Oceanu” w obronie życia zbliża się do celu
Kopia obrazu Maryi z Jasnej Góry przemierza szlak „Od Oceanu do Oceanu”, czyli od Władywostoku do Fatimy w obronie życia ludzkiego. W sierpniu ubiegłego roku Ikona dotarła do Polski i odwiedziła szereg miast. Teraz jest już blisko kresu podróży, bo w stolicy Hiszpanii. Jak informuje Międzynarodowy Komitet Peregrynacji, Ikona przybyła do Madrytu 7 lutego i będzie tam do 14 lutego. W piątek obraz gości w tamtejszym kościele Matki Bożej Anielskiej, a w sobotę w kościele św. Marcina z Tours oraz w kaplicy „Cachito del Cielo” (Rąbek Nieba). W niedzielę rano, 10 lutego, Ikona Częstochowska zostanie zawieziona do cerkwi Narodzenia Pańskiego, zaś wieczorem odwiedzi klasztor ss. wizytek. 11 lutego przewidziana została wizyta w bazylice Matki Bożej z Antocha, zaś następnego dnia w kaplicy Wydziału Prawa Uniwersytetu Complutense. Wieczorem 12 lutego (o godz. 19:00) Ikona zawita do kościoła św. Walentego i św. Kazimierza przy Misji Polskiej w Madrycie.
13 lutego na Ikona zostanie wniesiona do kościoła Matki Bożej Cudownego Medalika, gdzie modlić się będą dzieci i młodzież z madryckich szkół.
14 lutego Ikona, po odwiedzinach w Domu Samotnej Matki „Mater Admirabilis” (tam modlić się będą kobiety w ciąży i matki z małymi dziećmi), opuści Madryt, żeby udać się w kierunku Portugalii. 2 marca Ikona ma dotrzeć do Fatimy, po czym odwiedzi różne miasta Portugalii, aż dotrze do brzegu Oceanu Atlantyckiego w miejscowości Nazaré.
Szlak peregrynacji przekroczył już 40 tys. km, a z Ikoną spotkało się na jej trasie przeszło 4 mln ludzi. Organizatorzy podkreślają, że Ikony wszędzie jest witana z wielką czcią i radością.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.