Solidarna Polska chce ukarania Niesiołowskiego

Klub Solidarnej Polski złożył wniosek o zwołanie specjalnego posiedzenia Komisji Etyki Poselskiej i ukarania naganą posła PO Stefana Niesiołowskiego w związku z jego wypowiedzią dot. informacji o niedożywionych dzieciach.

Zdaniem SP Niesiołowski "swoją arogancką wypowiedzią" dotyczącą "dezawuowania problemu głodnych dzieci w Polsce", naruszył zasadę dbałości o dobre imię Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Jak zaznaczono we wniosku, art. 6 uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej stanowi, że "poseł powinien unikać zachowań, które mogą godzić w dobre imię Sejmu. Powinien szanować godność innych osób". "Poseł Stefan Niesiołowski zachowywał się w sposób arogancki, wykazując się brakiem wrażliwości społecznej na problem niedożywionych dzieci w Polsce. Dyskredytując problem niedożywienia dzieci, odniósł się z lekceważeniem do 800 tysięcy dzieci w Polsce, których rodzice, według badań przeprowadzonych przez Polską Fundację Pomocy Dzieciom +Maciuś+, mają problem z zaspokojeniem elementarnych potrzeb bytowych swoich dzieci" - zaznaczono.

"Wypowiedź Pana Posła daje bardzo złe świadectwo o Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, którego powagę reprezentuje również poseł Stefan Niesiołowski" - podkreślił w uzasadnieniu rzecznik SP Patryk Jaki, który poinformował w sobotę PAP o skierowaniu wniosku ws. zwołania specjalnego posiedzenia komisji. "Gdy wniosek wpłynie, będziemy go analizować" - powiedziała PAP przewodnicząca Komisji Etyki Poselskiej Małgorzata Kidawa-Błońska.

Niesiołowski powiedział 5 marca w TVN24, że informacje o 800 tys. niedożywionych dzieci w Polsce (to dane Fundacji Pomocy Dzieciom "Maciuś") nie mogą być prawdziwe, bo dzisiaj dzieci nie jedzą na przykład dziko rosnącego szczawiu czy śliwek ulęgałek i mirabelek. "Myśmy grali w piłkę, bo była przerwa, to wyjedliśmy cały szczaw z nasypu i wszystkie śliwki ulęgałki, mirabelki jedliśmy. Dzisiaj te wszystkie gruszki, śliwki leżą i nikt tego nie zbiera" - mówił.

Do wypowiedzi Niesiołowskiego w piątek odniósł się m.in. premier Donald Tusk. "Proszę i błagam różnych polityków z PO, aby zastanowili się, zanim coś powiedzą, jak brzmią ich słowa czy sformułowania" - powiedział premier.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
3°C Piątek
wieczór
1°C Sobota
noc
0°C Sobota
rano
3°C Sobota
dzień
wiecej »