Troska o ubogich jest wspólną sprawą, która łączy luteranów z Papieżem – uważają przedstawiciele Światowej Federacji Luterańskiej. Uczestniczyli oni w Mszy inaugurującej pontyfikat.
„Nikogo nie można zagubić – to jest główne przesłanie Chrystusowej Ewangelii – powiedział bp Munib Younan. – Miłosierna służba ubogim, pełniona przez różne wyznania, jest fascynującą drogą dawania świadectwa temu przesłaniu” – dodał przewodniczący Federacji Luterańskiej.
Palestyński biskup ewangelicki zaznaczył także, że Watykan i Światowa Federacja Luteran nie tylko komunikują się między sobą, ale także współpracują, opierając się na wspólnych przekonaniach wynikających z wiary. „Musimy kontynuować drogę dialogu i służby na tym świecie, rozeznając wspólnie sposoby, jakimi możemy nieść Boskie przesłanie o sprawiedliwości, pokoju i pojednaniu” – dodał przewodniczący federacji.
Natomiast sekretarz generalny federacji zwrócił uwagę, że Papież Franciszek jest dobrze znany argentyńskim luteranom. „To obiecujący punkt wyjścia do dalszego pogłębiania naszych relacji na szczeblu światowym – stwierdził pastor Martin Junge. – W życiu bym nie pomyślał, że będę mógł rozmawiać z Papieżem w moim ojczystym języku hiszpańskim” – dodał duchowny.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.