Zakazane, bo kojarzą się z chrześcijaństwem

Boże Narodzenie, Wielkanoc, Wszystkich Świętych a nawet karnawał to słowa, które odtąd są zakazane w belgijskich szkołach. Mają zniknąć z oficjalnych kalendarzy, bo kojarzą się z chrześcijaństwem.

Odtąd będą więc ferie jesienne, wakacje zimowe, ferie dla rozrywki, to zamiast karnawału, oraz wakacje wiosenne. Zakaz ten dotyczy obszaru francuskojęzycznego. Stosowanie tych nowych nazw było już zalecane od kilku lat. Teraz stało się obowiązującą normą.
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu Belgia była krajem stricte katolickim. Dziś coraz bardziej wypiera się swej chrześcijańskiej tożsamości. W Brukseli zrezygnowano w ostatnie Boże Narodzenie z miejskiej choinki, aby nie ranić wrażliwości muzułmanów. Stanowią już oni jedną czwartą mieszkańców belgijskiej stolicy.
 

«« | « | 1 | » | »»
 • Klarcia
  27.03.2013 06:30
  Klarcia
  "W Brukseli zrezygnowano w ostatnie Boże Narodzenie z miejskiej choinki, aby nie ranić wrażliwości muzułmanów. "

  To jest ordynarne kłamstwo brukselskich lewackich biurokratów. Muzułmanom wcale nie przeszkadza nasza choinka, w ich sklepach można kupić "pobożne" obrazki, różańce, a nawet Bożonarodzeniową szopkę.
  To lewactwo dąży do eliminacji wszelkich chrześcijańskich symboli.
  Mało tego - już od pewnego czasu widzę, że próbuje się napuszczać nas na muzułmanów i odwrotnie.
  Być może ktoś dąży do tego, abyśmy zrobili powtórkę z tego co było w Kosowie i byłej Jugosławii - w dużym stopniu rozwiązało by to obecny kryzys finansowy.
 • rob
  27.03.2013 10:31
  Lewicowa rewolucja, szkoda, że opłacani przez nas duchowni nie potrafią przeciwdziałać temu i chyba nie zauważają tego jeszcze. Za kilka lat nie będizemy tak silni jak obecnie i u nas będzie podobnie. Oczywiście jako świeccy moglibyśmy sie tym zajać, ale musimy walczyć o przetrwanie...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  13°C Poniedziałek
  rano
  20°C Poniedziałek
  dzień
  21°C Poniedziałek
  wieczór
  17°C Wtorek
  noc
  wiecej »